דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

האם הנשיא לשעבר דונלד טראמפ יאבד את הגנת השירות החשאי ויהיה חשוף בפני פגיעה פיזית? הצעת חוק חדשה שהגישו חברי המפלגה הדמוקרטית בבית הנבחרים, קובעת כי אדם שזוכה להגנת השירות החשאי יאבד את זכותו להגנה כזו במידה והורשע בעבירה פלילית ונידון לעונש מאסר, גם לאחר שחרורו מהכלא.

בני תומפסון, נציג מיסיסיפי בבית הנבחרים שעמד בראש וועדת הקונגרס לחקר אירועי הפריצה לקפיטול בינואר 2021, הגיש את הצעת החוק החדשה שרבים טוענים כי היא מכוונת ישירות כלפי הנשיא לשעבר דונלד טראמפ העומד כעת בפני מספר כתבי אישום. הצעת החוק תבטל אוטומטית את הגנת השירות החשאי על אנשים שהורשעו בעבירה פדרלית או ממלכתית שיש בה מינימום שנת מאסר אחת.

"למרבה הצער, החוק הנוכחי אינו צופה כיצד הגנת השירות החשאי תשפיע על עונש המאסר של אדם הנמצא תחת הגנה, אפילו נשיא לשעבר. צר לי שזה הגיע למצב הזה, אבל התרחיש הזה שלא היה סביר בעבר יכול להפוך למציאות שלנו", אמר תומפסון בהצהרה לתקשורת.

הוא גם הציג "גיליון עובדות" ובו נכתב כי "טראמפ עומד בפני 91 אישומים חסרי תקדים בבתי משפט פדרליים ומדינתיים, אשר יצרו דרישה חדשה שהקונגרס חייב לטפל בה כדי להבטיח שהגנת השירות החשאי לא תפריע להליך שיפוטי וניהול משפט פלילי".

במפלגה הרפובליקנית טוענים כי מדובר בחוק שעלול להעמיד את הנשיא לשעבר בסכנת חיים ממשית. ברשת "פוקס ניוז" אף העניקו לחוק החדש את הכותרת "הזמנה להתנקשות".