אחד החשודים
אחד החשודיםצילום: ללא קרדיט

הטרור כנגד רועי הצאן נמשך: מחבלים ערבים הציתו במהלך השבת בבוקר ואחרי הצהרים את שטחי המרעה של חוות רימונים בבנימין, באמצעות בקבוקי תבערה שהושלכו מרכב חולף.

בהצתה שהתרחשה בבוקר זיהו מתיישבים מהחווה הסמוכה רכב סובארו שנסע על הציר, האט, והשליך בקבוקי תבערה בוערים לעבר שטחי המרעה שהחלו להצהיב - כשבאותו הזמן ממש רעה עדר הצאן של החווה במרחק קצר משם.

הרועים נאלצו להבריח את העדר הרחק מהדליקה שהחלה להתפשט, ומתנדבים אחרים מהחווה יחד עם כוחות ביטחון שקפצו למקום נאבקו בלהבות והצליחו להשתלט על האש. בהמשך, עצרו לוחמי צה"ל שני חשודים בהצתה - תושבי הכפר טייבה הסמוך.

בחווה מספרים כי אלו הצתות הראשונות שהתרחשו השנה, אולם בשנה שעברה הציתו ערבים את שטחי המרעה למעלה מ-20 פעמים. בתחילת המלחמה תקפו ערבים מהכפר דיר ג'רר שני רועי צאן מהחווה, ופצעו את אחד מהם באורח קשה מאוד לאחר שהוכה בגרזן בראשו.

כל זה לא מנע מפעיל השמאל הקיצוני גיא הירשפלד מארגון "מסתכלים לכיבוש בעיניים" להאשים הערב את המתיישבים עצמם בהצתה, ולכנות אותם בכינוי האנטישמי "זרעונים".

בפוסט שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו, תייג הירשפלד שורת שגרירויות זרות וכתב: "לא אופתע לשמוע שכמה זרעונים מקן הטרור של נריה בן פזי קשורים לעניין. יכול להיות שזאת התגובה שלהם לעיצומים שארה"ב והאירופאים הטילו עליהם".