שוטרים בלונדון, ארכיון
שוטרים בלונדון, ארכיוןiStock

יהודי חובש כיפה תועד מנסה לחצות את הכביש בלונדון בשבת כששוטר סירב לאפשר לו לעשות זאת בשל העובדה שבמקום התקיימה מחאה נגד ישראל.

בתיעוד נראה גדעון פולטר, מנכ"ל "קמפיין נגד אנטישמיות" מסרב לבקשת השוטר שביקש למנוע ממנו לחצות את הכביש משום שלטענתו הוא נראה "יהודי באופן מופגן".

בנוסף, השוטר טען כי פולטר עשוי "לעורר אנטגוניזם" בשל לבושו והדבר גם עלול להוביל לתקיפתו.

"אני רק יהודי בלונדון שמנסה לחצות את הכביש", השיב פולטר לשוטר.

בתגובה השוטר השיב לו: "זוהי צעדה פרו-פלסטינית. אני לא מאשים אותך בשום דבר - אבל אני מודאג מהתגובה לנוכחותך".

בהמשך איים השוטר: "יש פה עכשיו יחידה של שוטרים שתלווה אותך החוצה מהאזור הזה כדי שתוכל ללכת לענייניך, ללכת לאן שאתה רוצה בחופשיות. אם תבחר להישאר, אתה תיעצר כי אתה גורם להפרת הסדר הציבורי".

בנוסף, בתיעוד נראה אחד המפגינים ניגש לפולטר ואומר לו: "במקרה הזה המשטרה לא תעזור לך".

לאחר האירוע אמר פולטר כי הוא לא מאשים את השוטר ששוחח איתו: "השוטרים האלה מוצבים בתפקידים בלתי אפשריים שבוע אחר שבוע, הם מתבקשים למשטר הפגנות ענק עם מעט מאוד שוטרים שבהן יש כל מיני פשיעה, מגזענות ועד האדרת טרור ואפילו אלימות".

בנוסף, קרא לתושבי האזור להגיע בשבת הבאה לצעוד במקום כמחאה: "אנחנו מבקשים מכם, יהודים או לא, לעמוד על הסובלנות וההגינות שהמדינה הזו כל כך גאה בהן, פשוט על ידי יציאה לטייל".

משטרת בריטניה מסרה בתגובה: "אנחנו מודעים לסרטון הזה ומכירים באופן מלא בדאגה שהוא גרם, לא רק לאלה שנראו בו, אלא גם לכל מי שיצפה בו ונבחן את הנסיבות. תמיד אמרנו שאנחנו מכירים בכך שהסכסוך בין ישראל לחמאס ממשיך להיות נושא שמדאיג רבים בלונדון, וזה כולל את ההפגנות והצעדות הקבועות במרכז לונדון".

"לכל אחד יש את הזכות להסתובב ברחבי הבירה בבטחה. ניפגש ונדון עם כל מי שירצה לארגן צעדה או מחאה לקראת 27 באפריל".