צה״ל תקף יעדי טרור של חיזבאללהדובר צה"ל

במהלך הלילה (ראשון) מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור בשטח לבנון.

באחת התקיפות זוהה מחבל פועל מתוך מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב טיר חרפא. בסגירת מעגל מהירה, מטוסי קרב תקפו את המבנה והשמידו אותו.

בין המטרות הנוספות שהותקפו, עמדת תצפית במרחב אל עדייסא ושני מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב אל-חיאם.

ביום חמישי זיהו לוחמי חטיבת גולני באמצעות רחפן מספר מחבלי חיזבאללה בלבנון. המחבלים שהו במבנה צבאי במרחב בליידא שבדרום לבנון שלאחר הזיהוי הותקף על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר.

מפקד עוצבת הגליל (91), תת-אלוף שי קלפר, ומפקד עוצבת המפץ (146), תת-אלוף ישראל שומר, נפגשו בשבוע שעבר עם ראשי הרשויות, המועצות והקב"טים בגזרה הצפונית.

במסגרת הפגישה התקיים שיח עם ראשי הרשויות, בו הוצגו להם את הערכת המצב עד כה וכן תהליכי האצת המוכנות להמשך הלחימה בגזרה.

מפקדי האוגדות הביעו הערכה לראשי הרשויות, המועצות והקב"טים שמפגינים מנהיגות אמיתית ומסירות בחצי שנה האחרונה, ומהווים חלק בלתי נפרד מהשמירה על הביטחון בגזרה.

קלפר אמר במפגש: "כולנו כותבים פרק בהיסטוריה של הגליל. אנחנו נחושים ונכונים לנצח ובדור שלנו זכינו לקחת חלק בעניין הזה. התקופה שאנו נמצאים בה מסמלת את שרשרת הדורות שלנו, מליל הסדר בו נתעמק בהיסטוריה של עמנו, דרך יום השואה, זיכרון ועצמאות שמזכירים לנו למה אנחנו כאן ולמה אנחנו צריכים לשמור ולהגן על הקיים".

שומר הוסיף: "אני רוצה להגיד תודה ולהביע הערכה רבה, על ההתמודדות והמנהיגות. אני לומד מכם כל יום מחדש על מנהיגות מהי, רואה את ההתמודדות והעמידה האיתנה, כאשר אתם עומדים על הערכים שלכם והערכים של כולנו ומייצגים את התושבים. המחויבות האישית שלי ושל פקודיי היא להיות פה עד שהמציאות הביטחונית תשתנה".