ישראל לוי, חייל מילואים תושב מזרח בנימין כבן 25, נפצע הבוקר (ראשון) באורח קל מרסיסים ממטען שהתפוצץ עליו. המטען התפוצץ על לוי לאחר שניסה להוריד דגל אש"ף באזור כוכב השחר-מלאכי השלום.

מדובר בפיגוע משיכה לאחר שהמטען הוסתר מתחת לדגל אש"ף. הוא התפוצץ על חייל בשירות מילואים שעבר בסמוך וניסה להוריד כאמור את הדגל.

דובר צה"ל מסר כי מדובר בחייל מילואים בחופשה שנפצע כתוצאה מפיצוץ מטען בסמוך לאל מועייר שבחטיבת בנימין. "כוח צה"ל קפץ למקום ופתח בסריקות אחר חשודים במרחב", נמסר.

ישראל גנץ בזירת הפיגועדוברות בנימין

"ראיתי דגל בצד שמאל של הכביש, באנו להוריד אותו, נתתי לו בעיטה - ומהצד התפוצץ עליי הדגל", שיחזר לוי בשיחה עם 'ynet'. "היה מטען רציני, אבל למזלי אני נתתי לו בעיטה והפיצוץ קרה בצד ולא עליי. נפצעתי ברסס ביידים וזהו. המטען היה קבור בתוך האדמה".

הוא הוסיף: "אחרי הפיצוץ התעשתתי על עצמי, התקשרתי למוקד ומשם הכול היסטוריה. נתתי דיווח באופן עצמאי. אני פצוע פחות מקל כמו שאומרים. לא מפחיד אותי שום דבר, אנחנו נקרע להם את הצורה לכל מי שעשה את זה". לשאלה אם ייזהר מעכשיו מדגלים, הוא השיב: "בוודאי זה לקח שלמדתי".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר בזירת הפיגוע: "יש לבצע סגר על הכפרים אל מועייר ודומא מהם יצאו הפיגועים האחרונים ולעבור בית בית כדי לנקות את הכפרים האלה ממרצחים. אנחנו כאן ממשיכים את המסע מיציאת מצרים בראש מורם ובני חורין בארץ שלנו".

בכוכב השחר מסרו כי "רק שבוע אחרי הרצח של בנימין אחימאיר, ושוב נסיון לרצח באותו אזור, הפעם באמצעות זירת מטענים משולבת. דרום לבנון בלב הארץ. מתי יפנימו קברניטי המדינה שמחבלי דעא"ש-יו"ש אינם שונים ממחבלי דעא"ש- חמאס? די להפקרות הבטחונית! אנו דורשים מראש הממשלה, שר הבטחון, ממשלת ישראל ואלוף הפיקוד - האזרחים אינם צריכים להיות השכפצ! די להכלה, די למדיניות המופקרת של ההקלות לרוצחים! במקום זה, הגיע הזמן שתפעלו בעוצמה הנדרשת להבטיח את בטחוננו עכשיו ולעקור מן השורש את הטרור! אל תחכו למחיר הדמים הבא!".

פראמדיק מד"א נדב טייב סיפר: "חברנו עם הפצוע סמוך לכוכב השחר כשהוא בהכרה מלאה וסובל מחבלות קלות בגפיים. יחד עם כוח רפואה של הצבא הענקנו לו טיפול רפואי כשמצבו קל".

בתוך כך, דקות לאחר התפוצצות המטען, מחבלים פתחו באש לעבר בתי קיבוץ מירב בגלבוע. באירוע לא היו נפגעים אך זוהתה פגיעה באחד מבתי היישוב. כוחות צה"ל פתחו בסריקות בכפר הפלסטיני הסמוך ג'ילבון.

מוקדם יותר היום לוחמי צה"ל סיכלו פיגוע לאחר ששני מחבלים ניסו לפגוע בהם בצומת בית ענון הסמוך לחברון.

מחקירה ראשונית עולה כי אחד המחבלים ניסה לדקור חיילים והשני ביצע ירי לעברם. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. כוחות גדולים של צה"ל מתחקרים את האירוע.

האירועים הבוקר התרחשו לאחר שפת"ח הודיע אמש על שביתה כללית בערי יהודה ושומרון והסלמת העימותים עם ישראל בעקבות "שפיכות הדמים בטולכרם ועזה".

איגוד המורים הפלסטינים אף הודיע על ביטול הלימודים בכל שטחי הרשות הפלסטינית.