אלמוג כהן
אלמוג כהןצילום: ערוץ 7

תיק החקירה נגד חבר הכנסת אלמוג כהן, בחשד להפעלת אלימות כלפי עצורים בדואים בהיותו לוחם יס"מ, נסגר מחוסר אשמה.

את ההודעה על סגירת התיק מסרה פרקליטות מחוז דרום שעדכנה את כהן כי היועצת המשפטית לממשלה אימצה את המלצת פרקליט המדינה וכלל הגורמים הרלוונטיים, והחליטה לסגור את תיק החקירה נגדו.

כהן נחקר בינואר האחרון בחשד למעורבותו באירוע שהתרחש בשנת 2013 במהלך הפגנה ביישוב חורה, עת שירת כשוטר. חקירתו באה בעקבות מידע עדכני שהתקבל.

מהפרקליטות נמסר כי "לאחר בחינת מכלול הראיות נמצא כי חומר הראיות אינו מבסס כל תשתית להעמדתו לדין".

ח"כ כהן מסר: "לא התרגשתי כשנפתחה החקירה הסתמית ואני מסרב להתרגש מסגירתה. אין לי שום כוונה להרפות ידיי, על אף ניסיונות ההשתקה. איני מתנצל או מצטער על דבר שעשיתי בשירותי הארוך את מדינת-ישראל. התיק בחשד לחבלה בנסיבות מחמירות נסגר בחוסר אשמה מה שמחזק את טענותיי כי 'אין כלום כי לא היה כלום'. אני עדיין ממתין לתגובת הפרקליטות בבקשתי לפתוח מחדש את תיק המרגל בעקבות אי-סדרים מהותיים בחקירה".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר: "שמעתי הבוקר על החלטת היועצת המשפטית לממשלה לסגור את התיק נגד חבר סיעתי, ח"כ אלמוג כהן, התיק הזה לא היה צריך לבוא לעולם וטוב שהוא נסגר. לצערי, מדובר בשיטה מוכרת וידועה של גורמים במשרד המשפטים - להחזיק תיקים כביכול פליליים נגד אנשי ׳עוצמה יהודית׳ כדי להחזיק אותם בגרון. הגיע הזמן שבמשרד המשפטים יפסיקו עם השיטה הזאת, זו לא דרכה של דמוקרטיה".

החשד נגד כהן הוא תקיפה הגורמת חבלה בנסיבות מחמירות בתקרית שאירעה בשנת 2013 בעת מעצר ערבים כשהיה שוטר יס"מ במהלך הפגנה ביישוב חורה. במשטרה הסבירו כי זימנו אותו לחקירה "בעקבות מידע עדכני שהתקבל".

יצויין כי לפני כשנה הוגשה תלונה נגד כהן בעקבות פוסט בו רמז כי הוא עומד מאחורי תקיפת בדואים בנגב. באותה תקרית נפחתה חקירה אך מאחר ולא זוהו השוטרים, התיק נסגר. לאחר הפוסט של כהן הוגשה תלונה מחדש.