התושבים בהפגנה
התושבים בהפגנהצילום: ישי רחמים

עשרות תושבים מיישובי מזרח בנימין הפגינו היום (ראשון) בכניסה לכפר אל מועייר, לאחר פיגוע המטענים שהתרחש מוקדם יותר היום בכביש אלון הסמוך בו נפצע לוחם מילואים באורח קל.

בנוסף, תלו התושבים דגלי ישראל לכל אורך הציר ממול לכפר אל מועייר במקום בו תלו המחבלים הבוקר דגל אש"ף שהסתיר את מטען החבלה.

התושבים תקפו את אוזלת ידה של מערכת הביטחון, וקראו לצה"ל להטיל כתר הרמטי על הכפר ולפתוח במבצע מקיף לכיבוש מלא של הכפר.

"עזבנו את הניקיונות והבישולים של ערב פסח, ובאנו לפה היום באמירה ברורה: די לאזלת היד של מערכת הביטחון", אמר יהודה רחמים, תושב כוכב השחר שהשתתף במחאה. "המצב היום הוא הפקרות מוחלטת. במשך השבוע האחרון ראינו את כוחות מג"ב בכל צומת מונעים את חיזוק הבניה היהודית והמחאות כנגד הטרור, אך באופן מקומם הם לא היו כאן היום כדי להגן על נוסעי הציר היהודים".

רחמים הוסיף: "רק בשבוע שעבר קברנו את הנער בנימין אחימאיר הי"ד שנרצח במרחק קצר מהמקום בו התפוצצו המטענים הבוקר. מי שעוד לא הבין, אנחנו במלחמה. מלחמה לכל דבר ועניין מול נאצים שאינם שונים במאומה מהנאצים בעזה. אנו דורשים ממערכת הביטחון להטיל במיידי כתר מלא כל כפרי המרצחים דומא, מועייר וכפר מאלכ מהם יצאו שורת פיגועי טרור לאחרונה, ולפתוח עוד היום במבצע מקיף לכיבוש מלא של קיני הטרור הללו. דין מועייר כדין עזה".

"הכפר ממנו יצאו המחבלים הבוקר צריך להיראות כמו חאן יונס אחרי פעילות צה"ל בעיר. אם מערכת הביטחון לא תתעורר ותשנה סוויץ' בהקדם, התוצאה תהיה קשה ומדממת", אמר רחמים.

מוקדם יותר הבוקר נפצע באורח קל ישראל לוי, חייל מילואים תושב מזרח בנימין כבן 25, לאחר שניסה להוריד דגל אש"ף שהיה ממולכד באזור כוכב השחר-מלאכי השלום.

מדובר בפיגוע משיכה לאחר שהמטען הוסתר מתחת לדגל אש"ף. הוא התפוצץ על חייל בשירות מילואים שעבר בסמוך וניסה להוריד כאמור את הדגל.

"ראיתי דגל בצד שמאל של הכביש, באנו להוריד אותו, נתתי לו בעיטה - ומהצד התפוצץ עליי הדגל", שיחזר לוי בשיחה עם 'ynet'. "היה מטען רציני, אבל למזלי אני נתתי לו בעיטה והפיצוץ קרה בצד ולא עליי. נפצעתי ברסס ביידים וזהו. המטען היה קבור בתוך האדמה".

הוא הוסיף: "אחרי הפיצוץ התעשתתי על עצמי, התקשרתי למוקד ומשם הכול היסטוריה. נתתי דיווח באופן עצמאי. אני פצוע פחות מקל כמו שאומרים. לא מפחיד אותי שום דבר, אנחנו נקרע להם את הצורה לכל מי שעשה את זה". לשאלה אם ייזהר מעכשיו מדגלים, הוא השיב: "בוודאי זה לקח שלמדתי".