יוסי לוי עם האלוף פוקס
יוסי לוי עם האלוף פוקסצילום: באדיבות המצלם

רס"ן (מיל') יוסי לוי, מנכ"ל עמותת נצח יהודה, סיפר בחשבון ה-X שלו על שיחה שקיים עם האלוף יהודה פוקס לאחר הפרסומים על כוונת הממשל האמריקני להטיל סנקציות נגד גדוד 'נצח יהודה'.

"שוחחתי כעת עם אלוף פיקוד המרכז, הוא היה ברור בתמיכתו בגדוד נצח יהודה, הסביר את המורכבות בשירות רצוף ביו"ש לצד הישגים והצטיינותו של הגדוד ביו"ש, ברמת הגולן וכעת בעזה במבצעים רבים", סיפר לוי.

"האלוף ציין בפניי, כי כל אירוע שנוגד את ערכי צה"ל מתוחקר לעומק וכך גם באירועים שקרו בגדוד, אך זה לא מוריד מכלל לוחמי הגדוד הפועלים בערכים ומקצועיות רבה ומהווים ליבת שילוב חרדים בצה"ל", הוסיף.

"לסיכום ברור לי כי צה"ל רואה בגדוד נצח יהודה גדוד רציני וערכי, שיש לפעול לחזקו ולא ההפך. כל מי שמנסה להרפות ידינו בגיוס חרדים, הריני לבשר כי נפעל להכפיל ולשלש את החרדים בצה"ל", דברי לוי.

מוקדם יותר שוחח יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ עם מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן.

הוא הביע בפני בלינקן את דאגתו מההחלטה המסתמנת להטיל סנקציות נגד גדוד 'נצח יהודה'.

"גנץ התריע בפני מזכיר המדינה, כי ההחלטה המסתמנת בנוגע להטלת סנקציות על גדוד "נצח יהודה" היא שגיאה כפולה: היא תפגע בלגיטימציה של ישראל בזמן מלחמה, ואין לה כל הצדקה משום שלישראל מערכת משפט חזקה ועצמאית, וכלל יחידות צה"ל כפופות לפקודות צה"ל, התואמות את החוק הבינלאומי. גנץ ביקש מבלינקן לבחון מחדש את הסוגייה", נאמר בהודעה שיצאה מלשכתו.