אוניברסיטת ייל
אוניברסיטת יילצילום: איסטוק

האנטישמיות ממשיכה להשתולל בקמפוסים בארה"ב: סהר טרטק, סטודנטית יהודייה המשמשת גם כעורכת עיתון סטודנטים באוניברסיטת ייל היוקרתית, נדקרה בעינה על ידי מפגין אנטי-ישראלי שהחזיק בידיו מקל עם דגל פלסטין עליו.

טרטק סיפרה כי כאשר סיקרה את ההפגנה נגד ישראל בה לקחו מאות סטודנטים מאוניברסיטת ייל, היא הוקפה לפתע במפגינים רבים ואחד מהם שהחזיק במקל עם דגל פלסטין דקר אותה בעינה בעזרת המקל.

לטענתה, היא מיהרה להתלונן לשוטרים שעמדו בסמוך, אולם אלה ענו לה כי "אינם יכולים לעשות דבר בנושא" ורק הזמינו עבורה אמבולנס. התוקף לא נענש.

"נסעתי במוצאי שבת לסקר את המחאה יחד עם חברה. הקהל בודד אותנו מיד כי ניתן היה לזהות שאנחנו יהודיות. הם עשו מצור אנושי מולנו וחסמו אותנו בכל פעם שניסינו לממש את חופש התנועה שלנו סביב המחאה", סיפרה.

בשלב מסוים היא וחברתה הופרדו על ידי המפגינים, שיצרו סביבה מעגל והתגרו בה בקריאות אנטי ישראליות. "אחד התלמידים, שפניו היו מכוסות בכאפיה, לקח דגל פלסטין שהחזיק, הניף אותו ופגע בעין השמאלית שלי", סיפרה.

היא עוד ניסתה לרדוף אחרי התוקף, אולם המפגינים חסמו את דרכה. "הם רצו להגן עליו. אחרים צחקו, ואף אחד לא התאמץ לאתר אותו. הייתה לו אנונימיות בגלל הכאפיה. המארגנים מעודדים אנונימיות באירועים האלה כי זה יוצר חסינות, כדי שסטודנטים יוכלו לתקוף פיזית אנשים כמוני ואז לברוח מזה".

למרות התלונה שטרטק הגישה התוקף עדיין לא נעצר.