הדסה מלר בן טולילה, מייסדת 'מעגלים של הלב', התארחה באולפן ערוץ 7 וסיפרה כיצד הסיפור האישי שלה הוביל אותה לסייע למי שמחפשים פרק ב' מוצלח של נישואין.

"עברתי את כל הסטטוסים האפשריים - הייתי רווקה מאוחרת והתחתנתי בגיל 31. בגיל 32 התגרשתי ללא ילדים. אחרי חמש שנים התחתנתי בפעם השנייה עם אלמן עם חמישה ילדים ונולדה לנו בת משותפת. היינו בנישואים מאוד מיוחדים. לצערי, אחרי שלוש שנים וחצי, הוא נפטר ואני הפכתי אלמנה", היא פותחת.

לדבריה, "למדתי מבעלי ז"ל, שהיה אלמן, שזוכרים את העבר וחיים את ההווה - וזה המסר העיקרי שלי לאנשים שאני עובדת איתם. לאחר כמה שנים מפטירתו של בעלי התחלתי להתמקד במגזר הזה של אלמנים ואלמנות. זה היה מוצלח וחלק התחתנו אבל הרגשתי שזה לא מספיק. לכן החלטתי לעסוק בשידוכים ופתחתי קבוצות ווטסאפ לפרק ב' ואני עדיין עוסקת בכך".

היא עצמה הצטרפה לקבוצה שקיבצה אלמנים ואלמנות. "הצטרפתי לקבוצה שנקראת 'חברים טובים באמצע הדרך'. זו קבוצה שבה נמצאים 165 אלמנים ואלמנות, ואנחנו תומכים אחד בשני, גם באירועים משפחתיים, גם בשבתות שהרבה פעמים נמצאים לבד עם הילדים וגם לקראת חגים וזה נותן הרבה חיזוק. לקראת החגים תמיד הכאב גובר ואנשים מקבלים רצון להגיע לפרק ב'. אמרתי לעצמי - בעבר הייתי מנחה סדנאות ורוב המשתתפים היו מתחתנים. יש לי את הניסיון מהחיים כדי לעזור לנשים לראות כיצד נכון עבורן לבנות פרק ב'".

ואז הגיעה המלחמה. "בעקבות מלחמת 'חרבות ברזל '‫פנו אליי המון אלמנים ואלמנות, גרושים וגרושות, בחיפוש אחרי שידוך כי הפחד של המלחמה גרם לבדידות להתעצם. מדובר גם במצב שבו קשה לצאת ולהיפגש. החלטתי להקים מיזם הכרויות בקבוצה דרך הזום. הקמתי קבוצה שנקראת 'מועדון מעגלים של הלב' והוא מייצר מפגש רב גילאי וייתכן שבמפגש מסוים ייפגשו שתי נשים שאחת לא הצליח לה עם מישהו אבל תחשוב שהוא מתאים למישהי אחרת".

"בכל מפגש אני מלמדת כיצד להגיע ליותר הצעות, מה לעשות איתן, כיצד בונים קשר בהדרגה בשונה מההתפתחות של הקשר בפרק א'. אחר כך אנחנו עושים מעגל היכרות וכל אחד מציג את עצמו וכך זה הופך גם יותר קל בדייטים. מהמיזם יצאו כבר 54 זוגות לדייטים ושני זוגות התארסו. אלה משפחות שנבנות מחדש וזה מאוד מרגש אותי".

לאלמנות הרבות מהמלחמה האחרונה היא מציעה קודם כל לקחת מרווח נשימה גדול. "חשוב לקחת את הזמן ולעבד את מה שעוברים. מניסיוני, מבחינת חיפוש פרק ב' זה לוקח לפחות שנתיים, כשיש כמובן יוצאי דופן. כי בכל זאת צריך להכיר את עצמי מחדש בסטטוס החדש לפני שאני יודעת מה אני רוצה ומחפשת בפרק ב'. ראיתי המון מודלים של אנשים שהצליחו לבנות פרק ב' שהוא באמת מיטיב ובשל".

לקראת פסח היא מבקשת להעביר מסר לגולשים. "יש הרבה אלמנים ואלמנות וגרושים וגרושות בקהילה שלא נמצאים במצב רגיל. בכל חג חשוב לשים לב ולבדוק האם אנחנו יכולים לעזור למשפחה חד הורית. כשגרתי במעלה אדומים הייתה משפחה שתמיד שאלה אותי אם אני מסודרת ואם יש לי היכן ועם מי להיות. זה מאוד ריגש אותי. יש אישה שמצלצלת אלי כל ערב שבת מברכים, כבר תשע שנים, ומזכירה לי שאני לא לבד. אלו דברים קטנים שכל אחד יכול לעשות וזה נותן תחושה מדהימה".