התעקש לחלץ. איתן מור
התעקש לחלץ. איתן מורצילום: באדיבות המשפחה

צביקה מור, אביו של איתן מור שנחטף לרצועת עזה ב-7 באוקטובר וחבר פורום תקווה כתב על התחושות שלו משמחת תורה ועד ערב פסח ועל הגעגועים שלא פוסקים.

"איתן אהוב שלי! הבית כמעט מוכן, הכנות אחרונות לבדיקת חמץ. אני זוכר כשהיית קטן, איך אתה, רוני ויאיר החבאתם לי ברחבי הבית את הפירורים בתוך שקיות קטנות. שיחקנו "חם קר" והייתי יודע שאני מתקרב לפי החיוך על פניך".

עוד כתב: "הערב נבדוק חמץ בבית בלעדיך, ואחר כך נאכל את הפיצה המסורתית של ליל בדיקת חמץ - צ'ופר על הניקיונות לאורך היום. מקווה שאתה אוכל שם משהו שאיך שהוא משביע אותך. כל פעם שאני אוכל, חושב עליך ושם לך משהו בצד, אולי תגיע פתאום".

"אמא קנתה לך בגדים חדשים לחג, בדיוק כמו שאתה אוהב, ומחר נשאיר לך כיסא בשולחן הסדר. לא שאנחנו צריכים תזכורת כי אתה בלב שלנו תמיד, אלא כי אולי תגיע פתאום עם אליהו הנביא. אז יש לך בגדים חדשים, מקום בשולחן וגם 'מצה שמורה לאיתן' למקרה שתאחר".

"אם אתה שומע או קורא אותי, שולח לך כוחות מכאן. אני בטוח שאם אתה יודע שהגיע ליל הסדר, אתה תדאג שיהיה לכם שם ליל סדר חזק ביותר. אתה תנצח על הכל, תזכור שאתה בן לעם הנצח ותנצח את אלו שמנסים לשלול את חירותך".

מור הוסיף וכתב לבנו: "הפעם אני מרשה לך לאכול יותר מכזית בכרפס. תאכל כמה שאתה רוצה. העיקר תאכל. מה שיש וכמה שיותר. אולי מחר לא יהיה לך. תאכל מה שתמצא, גם אם זה חמץ גמור ותהדר במצות 'וחי בהם'".

"כבר שבועות שאני מתלבט אם להגיע בערב החג למעבר כרם שלום עם מצות ויין בשבילך ולדרוש שיעבירו לך סיוע הומניטרי. אני לא זקוק לפעולות האלה כדי לזכור אותך ולדאוג לך".

"בשביל התקשורת שתגיע זו תהיה חגיגה של ממש כי זה ייגע בלב של כולם, אבל אנחנו עלולים לצאת מסכנים ועלובים מול חמאס, להחליש את המדינה ולעכב את השחרור שלך".

לסיום כתב: "סומך עליך שאתה בן חורין למרות הכל. אנא וודא שאחיך ואחיותיך שאיתך לא נופלים לייאוש. אתה מכיר את שירי ההגדה אולי טוב יותר מאחרים. תשיר להם את השירים הללו שמושרים לראשונה בשבי החמאס".

"בוא נעשה הסכם שנשמח במה שיש. נוקיר את הגעגוע הגובר שמלמד כמה אנחנו אוהבים וקרובים, נתחזק מהשותפות של כל עם ישראל איתנו, נאפשר ללב שלנו להתרחב עם כל מיסרון שמגיע עם ברכה ואיחול, נקבל באהבה כל חיבוק שנשלח אלינו מכל קהילות ישראל ונשמח בזה שלא איבדנו ולעולם לא נאבד את התקווה".

"אוהב מאד מאד, אבא", חתם.