פרופסור נדירה שלהוב קיבורקיאן
פרופסור נדירה שלהוב קיבורקיאןצילום: Chaim Goldberg/Flash90

כל מי שגר בישראל מכיר את התופעה. אישי ציבור ערבים ביניהם שייח'ים, חברי כנסת, מנהיגי ציבור, זמרים ועוד מסיתים בקביעות נגד יהודים חיילי צה"ל ומדינת ישראל אך אפילו לא מוזמנים לחקירה.

הנימוק? חופש הביטוי וחשש מסתימת פיות. מי כן נעצר? מי שאומר מפורש לרצוח אנשים. אלה היו חכמים ואמרו הכל חוץ מהקריאה עצמה.

כך למשל בשנת 2014 בליל ראש השנה חזר אלכסנדר לבלוביץ' מסעודת חג אצל ילדיו בדרכו לביתו בשכונת ארמון הנציב בלב העיר ירושלים, אבנים הושלכו על רכבו והוא מת במקום.

השב"כ תפס את רוצחיו הם היו נערים בני 14-19 ובחקירה הם ציינו כי חזרו מעצרת באום אל פאחם של התנועה האיסלאמית בראשות השייח ראאד סאלח. סוף דבריו שם היה "אל אקצא בסכנה, קומו ועשו מעשה" ואכן הם עשו מעשה - ורצחו.

אין חולק שאם היה אומר "אל אקצא בסכנה לכו ותרצחו יהודים" מיד הוא היה נעצר אבל הוא חכם הוא יודע בדיוק מה לומר כדי שהוא לא ייעצר ואכן הוא לא נעצר.

השב"כ שבמלחמתו נגד הטרור פחות מתרשם מחופש הביטוי הוציא את התנועה האסלאמית מחוץ לחוק בין הייתר בגלל הרצח המזוויע הזה של אלכס בעיצומו של חג.

במשך אלפי דורות יהודים נעצרו ונרצחו בגלל עלילות דם שונות כמו "יהודים שוחטים ילדים נוצרים ומשתמשים בדם שלהם לאפיית מצות". האם זה גם חלק מחופש הביטוי? לכאורה לפי החוק אין פה קריאה ישירה לרצח אלא סתם סיפור בדיוני.

כולנו מכירים בעשרות השנים האחרונות את עלילת "אל אקצא בסכנה" שכל כך הרבה יהודים נרצחו בגינה. גם פה לא הועמדו מסיתים לדין למרות התוצאות הקשות.

לא רק זה גם יהודים הצטרפו לעלילות הדם האלו, בסרטונים של התנועה האיסלאמית הופיעו עובדים מארגוני שמאל קיצוני שאף הם היו שותפים לעלילות דם כאלה ואחרות לרבות הטענה כי מנהרות הכותל מסוכנות ממנהרות החמאס. וכך אמר בעבר מנכ"ל ארגון עמק שווה יונתן מזרחי: "המנהרות שישראל חופרת מתחת לעיר העתיקה וסילוואן הן בעיני סכנה חמורה יותר מהמנהרות בדרום".

השבוע נעשה לזה סוף: בשנים האחרונות פרופסור נדירה שלהוב קיבורקיאן מסיתה נגד מדינת ישראל בכסות אקדמית. כך לפני שנה היא נאמה בקנדה וסיפרה על "הניסויים באמצעי לחימה חדשים על ילדים פלסטינים במזרח ירושלים, באולם התצוגה הצבאי של צהל". היא הסבירה שצה"ל משתמש בילדים כדי להוכיח שאמצעי הלחימה שלו יעילים בשדה הקרב.

לאחרונה היא המשיכה בכל הכוח וחתמה על עצומה שמתארת את אירועי אוקטובר 2023 באופן שקרי, עצומה שמאפיינת את מעשיה של ממשלת ישראל כ'רצח עם' ומתארת את סבלם של תושבי רצועת עזה עקב המלחמה.

העצומה מעלימה במכוון כל אזכור לסיבה למלחמה - מעשי הזוועה שעשו אלפי פלסטינים תושבי עזה, בהובלת ארגון הטרור חמאס, שנכנסו לשטח מדינת ישראל וטבחו באזרחי ישראל, ומחזיקים למעלה מ-200 חטופים, ובהם ילדים וקשישים. העצומה מתעלמת ממדיניות של ישראל להימנע מפגיעה מכוונת באזרחים שאינם מעורבים בלחימה ולצמצם ככל האפשר את הפגיעה הבלתי מכוונת במי שאינם מעורבים.

בצד ייחוס אשמה בלעדית לישראל בגין "הסבל שסובלים תושבי עזה, והתעלמות מוחלטת מן הפוגרום האכזרי שעשו מחבלי החמאס, העצומה גם שוללת במשתמע את קיומה של מדינת ישראל ומצדיקה במשתמע את הטבח, בקביעה שמעשיה הנוכחיים של ישראל הם ביטוי ל-75 שנים של כיבוש קולוניאלי מיישב בפלסטין. אף זו קביעה שקרית בעליל.

ואחרי כל זה היא לא הסתפקה בכך ולאחרונה בראיון לאתר בינלאומי הכחישה את מעשי האונס ורצח התינוקות וקראה לבטל את הציונות ואמרה שכל היהודים הם פושעים.

בימים האחרונים לראשונה היא נעצרה (גילוי נאות הגשתי את התלונה נגדה) ובהארכת המעצר אמר לראשונה נציג משטרת ישראל את הדברים הברורים לכל אזרח וכל יהודי בעולם: "מסוכנת מאוד לציבור. מסוכנת ומסכנת כל ישראלי, כל חייל או חיילת כל חטופה או חטוף. משתמשת ביודעין בעלילות כדי לקדם מהלכים נגד ישראל, המדינה בה היא חייה".

נקווה שסוף סוף הצדק יכנס להיכל הצדק ובית המשפט יפנים את זה. בינתיים חייבים לציין שמעצרה הוא סנונית ראשונה של אור במאבק בטרור בישראל ובעולם.

הכותב הוא מנכ"ל בצלמו