צה"ל תקף תשתיות טרור בדרום לבנוןצילום: דובר צה"ל

צה"ל השלים אחר הצהריים (רביעי) תקיפה רחבה של כ-40 מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עייתא א שעב שבדרום לבנון באמצעות מטוסי קרב וארטילריה.

בין המטרות שהותקפו - מתקני אחסון, אמצעי לחימה ותשתיות טרור ומטרות נוספות ששימשו את הארגון במרחב. כל זאת, כחלק ממאמץ השמדת תשתיות הארגון במרחב הגבול.

בצה"ל הדגישו כי "חיזבאללה עושה שימוש נרחב במרחב עייתא א שעב לצרכי טרור ומיקם במרחב עשרות אמצעים ותשתיות טרור של הארגון אשר כוונו לעבר העורף הישראלי".

רע"ן תקיפה במרכז האש של פיקוד הצפון, סא"ל ר’, על התקיפותדובר צה"ל

רע"ן תקיפה במרכז האש של פיקוד הצפון, סא"ל ר’, אמר: "ביצענו תקיפה של 40 מטרות. תקפנו מחסני אמל"ח, תשתית טרור ולחימה, מבנה צבאי ועמדות משגרים שכוונו לעבר מדינת ישראל".

הוא הוסיף כי "תקיפה זו פגעה באופן יוצא דופן בארגון חיזבאללה וביכולות שלו. צה"ל ימשיך לסכל ולפגוע ביכולות הארגון. לא נעצור עד לשינוי המצב הביטחוני והחזרת התושבים לבתיהם בצפון".

ערוץ הטלוויזיה הסעודי "אל-חדת'" דיווח כי מטרת התקיפה של חיל האוויר הייתה להרוס את המנהרות של חיזבאללה בכפר ראמיה ובעיירה עייתא א-שעב.

בזמן שמטוסי הקרב תקפו בלבנון הוציא דובר צה"ל הודעה חריגה בה עדכן כי "כוחות צה"ל תוקפים כעת מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב דרום לבנון, פרטים נוספים בהמשך".