זירת התאונה ליד מחלף שער העמקים
זירת התאונה ליד מחלף שער העמקיםצילום: דוברות מד"א

עינת בן דב (47) ואחיינה גבע (10) הם שני ההרוגים בתאונת דרכים שאירעה אתמול (רביעי) בכביש 75, סמוך למחלף שער העמקים שבאזור חיפה.

בן דב, אם לשניים מקרית אתא ומנהלת מעון של נעמת, לקחה את ילדיה ואחיינה לבקר בספארי ברמת גן ובדרך חזרה נקלעה לתאונת דרכים קשה.

אחותה יעל, אימו של גבע ז"ל, סיפרה ל-ynet: "הנהג נסע במהירות וגמר להם את החיים על הכביש. הבנתי שהוא נהג ברכב ספורט וטס בכביש. לא נתן להם שום סיכוי".

לדבריה, "עינת היא אחותי הבכורה. אנחנו בקשר מאוד קרוב. היא לקחה את שני הילדים שלה וגבע שלי לטיול בספארי. גבע התרגש מאוד, שמח, וצילם את בעלי החיים בטלפון שלו כי הוא אמר לסבא שלו, 'אני אצלם תמונות ואנחנו נלמד על החיות כשאני אחזור'. הוא מאוד אהב לחקור דברים".

"שמענו על התאונה מעמית האחיינית שלי שהתקשרה לבעלי ואמרה, 'תבואו מהר, הייתה תאונה קשה, גבע ואימא מחוסרי הכרה'. ניסיתי להבין ממנה מה קורה. טסתי לרמב"ם, את אבא שלי שלחתי למקום התאונה, ובעלי נשאר עם שלוש הבנות שלנו בבית", היא משחזרת.

"גבע היה מושלם. כמו מלאך. הוא כנראה מת במקום. לגבע יש עיניים כחולות מדהימות כמו הים. פקחתי את עיניו כדי לראות שהן לא נפגעו. ניגשתי אל אחותי. חיבקתי ונישקתי אותה. הבטחתי לה שאנחנו נטפל בילדים והם לא יישארו יום אחד לבד", הוסיפה בדמעות. הדודה והאחיין נקברו זה לצד בזה בהלוויה קורעת לב.

מחקירת המשטרה עלה כי נהג מכונית, תושב המועצה כעביה-טבאש-חג'אג'רה, פגע ברכבה של בן דב. מכונית שבה נהגה בן דב. היא וגבע נהרגו במקום. ילדיה רוי (18) ועמית (17) נפצעו וטופלו על ידי צוותי מד"א שפינו אותם לבית החולים רמב"ם בחיפה.