שריף סואעד ז"ל
שריף סואעד ז"לצילום: באדיבות המשפחה

שריף סואעד, תושב הכפר ראס אל-עין שליד כרמיאל, נהרג מירי טילי נ"ט שחיזבאללה שיגר הלילה לאזור הר דב. כך הותר לפרסום הבוקר (שישי).

סואעד, בן למשפחה בדואית שתרמה רבות לצה"ל, שימש כנהג משאית עבור צה"ל במסגרת עבודות תשתית להקמת מכשול בהר דב. העבודות מתבצעות בעיקר בלילה, בחשכה ולרוב ללא אורות, כדי לא להילכד בתצפיות חיזבאללה.

המשאית שבה נהג הישראלי ספגה טיל נ"ט אחרי מעקב של חיזבאללה. מבצע החילוץ נמשך דקות ארוכות תחת אש וכלל שימוש בפגזי מיסוך ותקיפות חיל האוויר.

חברת "המוביל החדש", שבה עבד סואעד, פרסמה הודעה שבה נאמר: "אנו כואבים ומתאבלים על מותו של שריף סואעד, נהג חברתנו, בעת מילוי תפקידו כנהג משאית בקו גבול הצפון מפגיעת טיל נ"ט. שריף נהג משאית מוערך ועובד מצטיין. תנחומים חמים בשעה עגומה זו. אוהבים ומחבקים".

איברהים, דודו של שריף סוועאד שנהרג הלילה בהר דב: "איבדנו אבא יקר ואיש משפחה יקר. אתמול בצהריים ראינו אותו בבית, וזו הייתה הפעם האחרונה. סמוך לשעה 3:00 בבוקר קיבלנו את הבשורה המרה. אבא צעיר שיצא לעבוד בשביל שיהיה אוכל לילדים, וחזר בשקית ניילון. עצוב מאוד, זה אובדן עצום, והגיע הזמן שזה יסתיים, חבל על החיים של הצעירים שלנו, וזה כלל לא משנה מאיזו דת או עדה"

בתוך כך, במהלך הלילה מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מטרות טרור של חיזבאללה במרחב שבעא שבדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, מחסן אמצעי לחימה ומשגר בשימוש הארגון. בנוסף כוחות צה"ל ביצעו ירי להסרת איום במרחב.

מטוסי קרב תקפו תשתית מבצעית של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב כפר שובא, לצד תקיפת מבנה צבאי של הארגון במרחב עין א- תינא שבדרום לבנון.

תקיפות צה"ל בלבנוןדובר צה"ל