ינון מגל
ינון מגלצילום: Chaim Goldberg/Flash90

העיתונאית נריה קראוס, שליחת חדשות 13 בארצות הברית, הגיבה היום (שני) לאיש התקשורת ינון מגל שעקץ את השתתפותה באירוע בזמן שהחטופים עדיין בשבי.

מגל, שהותקף ברשת על חגיגות פורים באולפן ערוץ 14 בזמן שהחטופים בשבי, הגיב אתמול על תמונה של קראוס מאירוע לעיתונאים בבית הלבן: "יש חטופים והם חוגגים בבית הלבן". עשרות גולשים תקפו בתגובה את השתתפותה של קראוס באירוע.

קראוס הגיבה והסבירה מדוע חשוב לה לענות למגל. "‏תכננתי להתעלם מהציוץ הדבילי להפליא הזה, אבל פתאום הבנתי שזאת דוגמה מצוינת לאופן שבו ינון מגל וחבריו ממציאים מציאות חלופית - וכל מכונת הרעל מתייצבת להדהד אותה".

על האירוע בו השתתפה כתבה: "כל עיתונאי בן יומו יודע שמדובר באירוע המקצועי העיתונאי החשוב ביותר בארה"ב. אירוע עם קוד טקס. אבל ינון, שחגג באולפן בלי בושה, שאמר שישראל נמצאת בתקופה מדהימה בעוד חטופים נמצאים בשבי והמונים נרצחו בביתם, מנסה לייצר מציאות חלופית: 'הם חוגגים בבית הלבן'".

קראוס הוסיפה כי "לא חלפה דקה מהציוץ שלו והופגזתי בבוטים שפשוט חוזרים על המסר שלו אחד לאחד. אותם בוטים שמצייצים נגד עסקת חטופים, הם שכירים על אוטומט שכותבים עכשיו נגדי, כמי שהגיעה לאירוע עיתונאי משמעותי עם סיכת חטופים ומציפה את הנושא שוב ושוב בעולם ובארץ".

היא סיכמה את תגובתה בציוץ שפרסמה: "המקרה הנקודתי הוא לא הסיפור. זאת פשוט דוגמה מעולה, דווקא בגלל שהיא כל כך קטנה וברורה להבנה, לאופן שבו הוא מייצר מציאות חלופית, מהדהד אותה ומנסה להפוך אותה לחיים עצמם. שימשיך לנסות, לא יצליח".

גולשת בשם אבישג הגיבה לקראוס: "‏נריה, מבלי להגן על מגל, אני חושבת שלא הבנת את עניין הציוץ. הוא סה"כ רצה להציב לך או לצייצני השמאל מראה. המראה נועדה להעביר לכם את התחושה שאנשי ימין חשו כשפיד שמאל התייחס למשל לתוכנית הפטריוטים בפורים לאירוע מנותק ולא מתחשב בחטופים וכו'. התיוג הזה של 'שונאי חטופים' הוא לא הוגן, בלתי צודק ובעיקר מפלג. הגיע הזמן להניח לזה".