אבו מאזן
אבו מאזןצילום: פלאש 90

נביל אבו רודיינה, דובר מוסד הנשיאות הפלסטינית, בראשו עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן), מטיל על ארה"ב את האחריות לדבריו של רה"מ בנימין נתניהו בנוגע לכוונתו לפעול צבאית ברפיח ללא קשר לעסקה אפשרית על הפסקת אש עם חמאס.

"אלמלא התמיכה האמריקנית המוטה והבלתי מוסרית לטובת הכיבוש, לא היה נתניהו מעז להתריס כלפי הלגיטימיות הבינלאומית והחוק הבינלאומית בהתעקשותו להשלים את התוקפנות ולבצע המשך של ההשמדה ההמונית נגד העם הפלסטיני", אמר אבו רודיינה.

לדבריו, "ההטיה האמריקנית העיוורת לטובת ישראל וההגנה מפני ענישה וציות ללגיטימציה הבינלאומית, הוכיחו שהממשל האמריקני הפך לשותף של נתניהו בפשעיו אשר מספר קרבנותיהם עומד על אלפים מבני עמנו, והוא (הממשל האמריקני) נושא באחריות המלאה להמשך פשעי ההשמדה ההמונית".

אבו רודיינה ציין כי "הממשל האמריקני נדרש להתערב מיידית כדי לכפות על רשויות הכיבוש הישראלי להפסיק את הפשעים שלהן, ובראש ובראשונה למנוע מהכיבוש הישראלי לפלוש לרפיח, שכן לכך יהיו השלכות חמורות מאוד על האזור כולו והעולם".

דוברו של אבו מאזן הוסיף ואמר כי "על הקהילה הבינלאומית להתערב בדחיפות כדי למנוע מישראל מלהמשיך את תוקפנותה ולמצות איתה את הדין על הפשעים שהפרו את כל החלטות הלגיטימיות הבינלאומית ומהווים פשעי מלחמה אשר חובה להעניש בגינם את מנהיגי הכיבוש".