הרווארד
הרווארדצילום: אייסטוק

מחאת הסטודנטים נגד ישראל על רקע המלחמה נגד תנועת ההתנגדות האיסלאמית חמאס והג’יהאד האיסלאמי הפלסטיני כוללת גם דרישה לצעדים נגד כל ארגוני הסטודנטים היהודיים.

ארגון "סטודנטים למען צדק בפלסטין" באוניברסיטת סנטה קרוז בקליפורניה קורא להנהלת האוניברסיטה לנתק באופן מוחלט את הקשרים עם חברות המייצרות נשק ולהימנע משיתוף פעולה בתחום המחקר עם תעשיות המייצרות נשק.

כמו כן, דרש הארגון שהנהגת האוניברסיטה תנהג בשקיפות מלאה בכל הקשור לניהול נכסיה, ההשקעות, התרומות והמענקים.

בהקשר הישראלי – ציוני – יהודי, תבע ארגון "סטודנטים למען צדק בפלסטין" מהנהלת האוניברסיטה לנתק באופן מוחלט את כל הקשרים עם מוסדות ציוניים, כולל תוכניות של לימודי סטודנטים בחו"ל, מלגות, סמינרים, שיתופי פעולה בתחום המחקר ואוניברסיטאות, והקשרים עם קרן הלן דילר, קרן קורט, מכון ישראל והילל אינטרנשיונל.

הילל אינטרנשיונל הינו ארגון הסטודנטים היהודי הפועל בקמפוסים ברחבי צפון אמריקה והוא מקדם תרבות, חינוך יהודי וזיקה לארץ ישראל.

עוד דרש ארגון הסטודנטים הפרו פלסטיני להפסיק את "הדיכוי המכוון" והמשטור של ההסברה הפרו פלסטינית בקמפוס, להגן על חופש הביטוי, לבטל את כח הצעדים המשמעתיים שננקטו נגד מפגינים, לחדול ממעקב אחר סטודנטים, לנתק את הקשר עם המשטרה המקומית, לקרוא להפסקת אש מיידית וקבועה ולסיום רצח העם והכיבוש בפלסטין.