קיר סטארמר | keir starmer
קיר סטארמר | keir starmerצילום: PA Images via Reuters Connect

קבוצת המוסלמים האנטי ישראלית שהצליחה להביא הישגים בבחירות המקומיות בבריטניה פרסמה רשימה של 18 דרישות ממנהיג הלייבור והאופוזיציה קיר סטארמר בתמורה לתמיכה בבחירות שיתקיימו בקרוב.

לפי כל הסקרים, מפלגת הלייבור בהנהגת קיר סטארמר צפויה להשיג ניצחון סוחף אחרי עשור וחצי של שלטון ימין. יחד עם זאת, במהלך הבחירות המקומיות, קבוצה של מוסלמים שחלק ממנה היו חברים בלייבור ופרשו בשל סירובו של המנהיג סטארמר לקרוא להפסקת אש ברצועת עזה, הוכיחה כי היא מחזיקה בכח פוליטי כשהצליחה להשיג מושבים במספר מחוזות בממלכה.

הקבוצה המוסלמית דורשת בין היתר ממנהיג הלייבור לנתק את הקשרים הצבאיים עם ישראל במקרה בו ייבחר לראש הממשלה.

עוד כתבו ברשימת הדרישות שפורסמה כי על סטארמר לאפשר למוסלמים להתפלל בבתי הספר וכן למנוע מחברות ביטוח לגבות תשלום גבוה יותר למי ששמו מוחמד.

בנוסף, הקבוצה דרשה לבטל את החוק שאוסר על מנהיגים רוחניים ודתיים להורות למי להצביע וכן להשקיע 7% מהפנסיות של המגזר הציבורי בקרנות אסלאמיות.

הקבוצה הוסיפה כי היא דורשת לסטארמר יתנצל "על ההערות שלך שהובילו לרצח עם" וכן שיכריז על הטלת סנקציות נגד חברות הפועלות ביו"ש.

דרישות נוספות שעלתה היא הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית ולבטל את החוק שאוסר על ה-BDS.

בקבוצה אמרו כי אם סטארמר יסכים לדרישות, היא תשקול לתמוך בו.

מפלגת הלייבור זכתה בבחירות המקומיות בהישג סוחף, דבר שעשוי לנבא על הבחירות הקרובות במדינה, אך אובדן של מושבים החמיץ מעט את תחושת הניצחון בבחירות על ההנהגה בשורה של ערים.

מנהיג הלייבור הצהיר לאחר הבחירות כי הוא מרוצה מאוד מתוצאות הבחירות והתייחס לאובדן קולות בשל סירובו לקרוא להפסקת אש ברצועה ואמר כי הוא נחוש להשיג בחזרה את הקולות שאיבד.