ריקודי טו בשבט בישיבת חומש
ריקודי טו בשבט בישיבת חומשבאדיבות המצלם

עו"ד מיכאל ליטווק הגיש היום (ב') עתירה לבית המשפט דרך מערכת המשפט 'נט המשפט', אך כאשר הוא ביקש להזין כתובת הוא הופתע לראות שתחת האות ח' מופיע הישוב חומש אולם לצדו נכתב - ישוב לא קיים.

בשנה האחרונה לאחר מאמץ רב של תושבי הישוב חומש עבר בכנסת ישראל תיקון לחוק ההתנתקות הקובע שהישוב בחומש הוא חוקי והם מקבלים שירותים מהמועצה אזורית שומרון.

בעקבות כך, שיגר ליטווק, יועמ"ש 'בצלמו', פניה דחופה להנהלת בתי המשפט בדרישה לתקן את המונח על חומש ולמחוק את המילים "ישוב לא קיים". ליטווק ציין במכתבו כי עיון במערכת נט המשפט מעלה כי בהגדרת היישוב חומש מצפון השומרון נכתב :"חומש – ישוב לא קיים".

"כידוע, בחודש מרץ 23 תוקן חוק ההתנתקות ובעקבותיו חודשה ההתיישבות ביישוב חומש, הוקמה ישיבה ובמקום מתגוררות משפחות", הדגיש ליטווק. "נוכח האמור, הנכם מתבקשים לתקן את הכיתוב, להותיר את שם הישוב 'חומש' ולהסיר את המילים 'ישוב לא קיים'".

שי גליק מנכ"ל בצלמו, מסר: "אני מקווה מאוד שמדובר בטעות תמימה לכל דבר ועניין. אנחנו נמשיך ונוודא שארץ ישראל פורחת בכל מקום גם במערכת המשפט שעוינת לצערי את ההתיישבות ואת צה"ל באופן קבוע ומוטית לטובת הפלסטינים. הישוב חומש הינו ישוב פורח ומשגשג עם ישיבה שבאים אליה תלמידים מכל הארץ משפחות רבות ועוד. נמשיך לפעול לחיזוק ההתיישבות בכלל והישוב חומש בפרט".