התקיפות בלבנוןדובר צה"ל

הכתב לענייני צבא וביטחון של גלי צה"ל, דורון קדוש, מתח ביקורת חריפה על התקיפות של צה"ל בלבנון בתגובה לשיגורים הרבים של חיזבאללה לעבר ישראל.

הביקורת נכתבה לאחר שצה"ל פרסם הערב (שלישי) כי "כוחות צה"ל תוקפים מטרות טרור של חיזבאללה בשישה מרחבים במקביל בדרום לבנון".

בהודעה נכתב כי "מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מוקדם יותר היום מבנים צבאיים של חיזבאללה במספר מרחבים בדרום לבנון, בניהם בליידא, מרון א-ראס, יארון, ואלחיאם".

בנוסף, נמסר בהודעה, "תשתית טרור של חיזבאללה הותקפה במרחב כפר חמם, לצד עמדת שיגור ניידת של הארגון במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון".

קדוש מנה את השיגורים מצד חיזבאללה ביממה האחרונה: "5 טילי נ"ט לפחות ופגיעות בבתים, 2 כטב"מי נפץ, רקטה על אזור לא מפונה מתושבים בגליל המערבי, מספר רקטות נוספות". אתמול: 2 לוחמי מילואים נהרגו במתקפת כטב"מים במטולה. והתגובה של צה"ל? 'תקפנו בשישה מרחבים במקביל בדרום לבנון'".

הוא מתח ביקורת: "אף מחבל חיזבאללה לא חוסל כבר שבוע וחצי. צה"ל כבר תקופה ארוכה לא מגיב בתקיפות לפעולות של חיזבאללה ולא גובה ממנו מחירים הולכים ועולים על המתקפות, שגם גורמות לנפגעים רבים בצד שלנו (37 בחודש האחרון!) וגם לנזק רב כמובן".

הוא הוסיף: "לא נראה שיש שום שינוי מהותי בתקיפות של צה"ל, בזמן שחיזבאללה ללא ספק מסלים את פעולותיו. לעוד מישהו זה מזכיר את 6.10?".