הפגנה פרו־פלסטינית באוני' קולומביה, ניו יורק
הפגנה פרו־פלסטינית באוני' קולומביה, ניו יורקצילום: רויטרס, Eduardo Munoz

סקר חדש שפורסם היום (שלישי) באתר 'אקסיוס' בחן את הנושא המשפיע ביותר על סטודנטים אמריקניים בכל הקשור להצבעה בבחירות.

הסקר נערך לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב שייערכו בחודש נובמבר ובחן את ההשפעות על ההצבעה של הסטודנטים. באופן מפתיע, בהתחשב במחאות הגדולות והאלימות נגד ישראל בקמפוסים, המלחמה ברצועת עזה הגיעה אל המקום האחרון.

40 אחוזים מהסטודנטים אמרו כי הנושא המשפיע ביותר לפני הצבעתם הוא רפורמה במערכת הבריאות. 38 אחוזים אמרו כי מימון התואר וההשכלה משפיע על החלטתם למי להצביע.

37 אחוזים אמרו כי חופש ההזדמנויות והחופש הכלכלי משפיע על החלטתם להצביע ו-36 אחוזים אמרו כי משפיע עליהם נושא הצדק הגזעי וזכויות אזרח.

35 אחוזים אמרו כי משבר האקלים משפיע על החלטתם ו-32 אחוזים אמרו כי נושא השליטה בנשק משפיע עליהם. 21 אחוזים אמרו כי הנושא שישפיע עליהם הוא נושא ההגירה.

את הרשימה סוגר נושא הביטחון הלאומי עם 15 אחוזים והמלחמה ברצועת עזה עם 13 אחוזים בלבד.

67 אחוזים מהנשאלים אמרו כי ההשתלטות על מבני הקמפוסים הייתה דבר לא מקובל ו-58 אחוזים אמרו כי לא מקובל לסרב להוראת הפיזור של האוניברסיטה. רוב עצום של 90 אחוזים אמרו כי חסימת סטודנטים פרו ישראלים מהקמפוסים היא לא מקובלת.

בכל הקשור למצב הנוכחי ברצועת עזה, 34 אחוזים אמרו כי הם מאשימים את חמאס במצב, 19 אחוזים אמרו כי הם מאשימים את ראש הממשלה בנימין נתניהו, 12 אחוזים אמרו כי ישראל אשמה ו-12 אחוזים האשימו את ביידן.