כוחות צה"ל מגיעים למעבר רפיח
כוחות צה"ל מגיעים למעבר רפיחצילום: דובר צה"ל

נביל אבו רודיינה, הדובר הרשמי של מוסד הנשיאות הפלסטינית, בראשו עומד מחמוד עבאס (אבו מאזן), אומר כי כיבוש מעבר רפיח ע"י ישראל הוא "פשעי מלחמה אשר חובה למצות את הדין את מדינת הכיבוש בעניינם".

דוברו של אבו מאזן קרא לממשל האמריקני להתערב מיידית כדי למנוע מישראל לפלוש לרפיח ולגרש מהעיר את התושבים, ובפרט לאור העובדה שמרביתם עקורים מצפון רצועת עזה.

אבו רודיינה הדגיש כי מעבר רפיח ושאר אדמות רצועת עזה הם אדמה פלסטינית כבושה בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית, ואולם "הכיבוש הנתמך ע"י ארה"ב בנשק, כסף וגיבוי מדיני, מתעקש להמשיך בהתגרות בלגיטימיות הבינלאומית כיוון שהווטו האמריקני יגן עליו".

הוא הזהיר מפני "הסכנות של ההסלמה הישראלית החמורה וביצוע מעשי טבח ברפיח, אשר יסכנו את חייהם של מיליוני פלסטינים וידחפו את האזור לסף התהום".

עוד טען אבו רודיינה, כי השליטה במעברי הגבול יעצים את הסבל של התושבים הפלסטינים ויהדק עוד יותר את ההגבלות המוטלות על תנועת פלסטינים, הוצאת פצועים לטיפול רפואי וימנע את הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועת עזה.

לדבריו, "המדיניות התוקפנית הזו נגד בני עמנו לא תביא ביטחון ויציבות לאיש, והפתרון היחיד הוא קבלת העם הפלסטיני את זכויותיו הלגיטימיות באופן מלא בארצו ובמולדתו בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית ויוזמת השלום הערבית, והקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה ירושלים".