ח"כ מנסור עבאס
ח"כ מנסור עבאסצילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ) המייצגת בכנסת את התנועה האיסלאמית – הפלג הדרומי, מגנה את הריסת הבתים של תושבים ערבים בנגב.

בהודעה שפרסמה (רביעי) ציינה רע"מ כי "הממשלה הגזענית והמסוכנת הזו כפופה באופן עיוור למדיניות בן גביר והימין הפשיסטי, בהורסה הבוקר 47 בתים השייכים למשפחת אבו עסא באזור ואדי אל-ח’ליל בנגב, בעקירת מאות אזרחים ערבים ובהשארתם בשטח פתוח כדי לסלול כביש 6 באזור".

לטענת רע"מ, הממשלה דחתה את כל הניסיונות להפסיק את ההריסה וההגעה להבנות המקובלות על כל הצדדים, שיזמו התושבים ונציגי רע”מ, בראשות חבר הכנסת וליד אל-הוואשלה".

בהודעת רע"מ נאמר עוד, כי "פעולות ההריסה של בתי ערבים במדינה שביצעה הממשלה הגזענית הזו נמצאים בסימן עליה מדאיג ומסוכן. לפני כשלושה שבועות נהרסו שני בתים בכפר קרע, לפני שלושה ימים נהרסו שני בתים באל-מר'אר, והבוקר נהרס בית נוסף בכפר עין חוצ’, בנוסף להריסת עשרות בתים של משפחת אבו עסא בנגב הבוקר".

רע"מ דורשת מהמדינה ורשויות התכנון שלה לתת מענה לאזרחים הערבים ולתושבי הנגב, ולהמשיך במדיניות הממשלה הקודמת, ובכלל זה אישור תכניות המתאר של יישובים ערביים, הקצאת תקציבים להאצת תהליכי התכנון והבנייה, והכרה בישובים הבדואיים הבלתי מוכרים בנגב.

הודעת רע"מ האשימה את השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביישום מדיניות טרנספר, בהתפארות בהריסת בתים של ערבים בנגב יותר מכל תקופה בעבר וברצון להשתלט על סמכויות אכיפת החוק בתיקי ההריסה.

לדברי המפלגה, מדיניות בן גביר הינה "סכנה ממשית ליחסים ולחיי היומיום המשותפים בין האזרחים הערבים בכלל לתושבי הנגב בפרט לבין אזרחי המדינה היהודיים".