הפגנה פרו־פלשתינית באוני' קולומביה, ניו יורק
הפגנה פרו־פלשתינית באוני' קולומביה, ניו יורקצילום: רויטרס, Eduardo Munoz

מעל 300 סטודנטים יהודים באוניברסיטת קולומביה וממכללת ברנרד חתמו על מכתב פתוח בעקבות המחאות האלימות נגד ישראל והתנכלות לסטודנטים יהודים בקמפוסים.

במכתב הדגישו הסטודנטים כי "הם גאים להיות יהודים וציונים" וקוראים למפגינים נגד ישראל "לפתוח דף חדש" ולהתגבר על השנאה והחששות יחד.

"אנו רוצים לדבר בשמנו. רובנו לא בחרנו להיות פעילים פוליטיים. אנחנו לא מכים בתופים או קוראים סיסמאות קליטות. אנחנו סטודנטים ממוצעים שרק מנסים לעבור את בחינות הגמר בדומה לכם. אלו שעושים לנו דמוניזציה תחת הגלימה של האנטי-ציונות אילצה אותנו להתחיל בפעילות שלנו ולהגן בפומבי על הזהות היהודית שלנו", פתחו הסטודנטים את מכתבם.

הם הוסיפו כי "אי אפשר להפריד את היהדות מישראל. הציונות היא, במילים פשוטות, הביטוי של אמונה זו. אנו מחוברים לישראל לא רק כמולדת אבותינו, אלא כמקום היחיד בעולם המודרני שבו יהודים יכולים לקחת בבטחה בעלות על גורלם. החוויות שלנו בקולומביה בששת החודשים האחרונים הן תזכורת נוקבת בדיוק לכך".

לאחר מכן פירטו הסטודנטים היהודים שורה של תקריות אנטישמיות שאירעו בקמפוס. "בזמן שגופות המשפחות והחברים שלנו היו עדיין חמות", לדבריהם. "אנחנו ממוקדים על ידי אלה שמשתמשים לרעה במילה 'ציוני' כהשמצה ליהודי, שם נרדף לגזעני, מדכא או רצח עם".

עוד כתבו כי "אם ששת החודשים האחרונים בקמפוס לימדו אותנו משהו, זה שאוכלוסייה גדולה וקולנית של קהילת קולומביה לא מבינה את משמעות הציונות, ובעקבות כך לא מבינה את מהות העם היהודי. למרות שהקמפוס עשוי להיות רצוף ברטוריקה מלאת שנאה כעת, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לתקן את השברים ולהתחיל לפתח מערכות יחסים משמעותיות על פני פערים פוליטיים ודתיים".

"המסורת שלנו אומרת לנו, 'אהבו שלום ורדפהו'. אנו מקווים שתצטרפו אלינו ברצינות לרדוף אחר שלום, אמת ואמפתיה. ביחד נוכל לתקן את הקמפוס שלנו", חתמו הסטודנטים היהודים את המכתב הפתוח.