ד"ר מיכאל בן ארי
ד"ר מיכאל בן אריצילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

פרקליטות המדינה הודיעה לעורך דינו של חבר הכנסת לשעבר, ד"ר מיכאל בן ארי, על כוונתה להעמיד אותו לדין על עבירות הסתה לגזענות "בגין פרסומים רבים שפרסם בחשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו".

בראיון לערוץ 7 מספר חבר הכנסת לשעבר בן ארי כי לא די שבכוונתו לפרוך את הטענות נגדו, אלא בכוונתו להפוך את הפרקליטות ממאשימה לנאשמת. "אחרי שש שנים נגיע לבית משפט ונשאל שאלות ונהפוך את כתב האישום הזה לכתב אישום נגד הפרקליטות".

כשהוא בוחן את הציטוטים שהובאו בשמו כהוכחה לתפיסתו הגזענית, לכאורה, קובע ד"ר בן ארי כי כל הנאמר אינו אלא אזהרות מפני תרחיש השביעי לאוקטובר, דברים שנאמרו במהלך מבצע 'שומר חומות' ובהם אזהרה והתראה מירי טילים מצפון ומדרום, הבערת כבישי ישראל ועוד אזהרות שלטעמו אינן אלא כאזהרותיו של האלוף יצחק בריק.

אחד הציטוטים של בן ארי נכתב בעקבות דברים שכתב כתגובה לשיח אינטרנטי על הלינץ' ברמאללה, שם כתב בן ארי כי "יש לנו עסק עם אומה רצחנית, הרנינו גויים עמו כי דם עבדיו יקום ונקם ישיב לצריו". גם ציטוט זה מופיע בכתב האישום, אומר בן ארי ומספר: "יש דברים שאני לא מצליח להבין מה האישום בהם. יש שם ציטוטים מדברים שכתבתי כשלעגתי לפרקליטות וכתבתי שלתפיסתם צריך לכתוב שהערבים הם 'אומה רחמנית' כי אסור להגיד אומה רצחנית, וגם זה נמצא בכתב האישום, שאני לועג להם".

ד"ר בן ארי מספר על הספר שכתב במרוצת ארבע השנים האחרונות תחת השם 'חזון ופגיון "ששם יש פרק שעוסק בחדוות המוות ופולחן המוות באיסלאם. זה מתאר בצורה מאוד ברורה את השקפת האיסלאם על רצח מוות וייעוד האדם בעולם להרוג ולהיהרג ועל כך שאסור לאדם למות במיטה אלא למות מוות של כבוד, הם אומרים זאת בעצמם אז להאשים אותי בגזענות? מי שאומר שהם לא רוצחים הוא הגזען. מי מחליט מיהו גזען? עבורם הרי זה לא מגונה להיות רוצח. הם משבחים את הרוצח, הם גאים בזה, לא מתביישים בזה, מהללים רוצחים ומשלמים להם משכורות, על זה להאשים אותי?".

"יש בחומרי החקירה דברים מאוד ברורים שבהם אני אומר שהם ייכנסו לרעים ולעין השלושה ויאנסו וירצחו נכים נשים וילדים, כפי שבאמת קרה", אומר בן ארי שעדיין אינו יודע אם גם הציטוטים הללו ייכנסו לחומרי כתב האישום, או בלשונו "אם הם יהיו מספיק טמבלים לשם כך".

"הם ציטטו כמעט 3000 עמודי חקירה, תמללו הרצאות ושיעורים שלי באובססיה לא מובנת כדי לאסוף את האזהרות וההתראות ומתוכם למצוא מילת גזענות והם לא מצאו מילת גזענות. הם טוענים שהכללה היא גזענות, אז גם 'אלימות המתנחלים' או 'טפילות החרדים' זו גם גזענות. כשאני כותב אומה רצחנית על הלינץ' ברמאללה הם מתארים את האירוע לא אומרים שערבים התנפלו על שני חיילים וקרעו את איבריהם הפנימיים, אלא ש'ריבוי פלשתינים', כי ריבוי זה לא הכללה. הם מגוחכים ברמות שאי אפשר לתאר".

על האופן בו הוא מתכוון לפעול באולם בית המשפט, אומר בן ארי: "אמרתי לעורכי הדין שלי שאם הם באים לשחק בדיני ראיות של עבירה פלילית אין לי צורך בכם. אני רוצה עורכי דין שיהפכו את כתב האישום לכתב אישום נגד הפרקליטות. אני מאשים ולא נאשם. הם רוצים לסתום לנו את הפה, שלא נזהיר ושנרדם בשמירה כמו שכל העולם המערבי חי בסרט והאיסלאם הולך לשחוט את כולו. יש לנו עסק עם אומה רצחנית שהולכת לרצוח אותנו, לאנוס את נשותינו ולשחוט את ילדינו. זה מה שהם אומרים, זה מה שהם מתכוונים ועל זה הם חולמים ואם לא נאמר את זה נהיה שוב בשביעי לאוקטובר. הם כותבים שאמרתי את זה 33 פעמים, אז אני אומר זאת שוב ושוב. יש לנו עסק עם אומה רצחנית ולא רק אני אומר את זה. אומר את זה גם ס' יזהר שקובע שהערבים הם קניבלים. בן גוריון אומר שמדובר במורים של היטלר".

"עורך הדין שלי אומר שאצא זכאי, אני לא חושב שאצא זכאי. הם הכניסו כשבעים סעיפים כדי להתיש את המערכת ואת עורכי הדין, כדי לרושש אותי בדיונים, אבל הם לא מצאו את האדם הנכון", אומר בן ארי המעריך כי תכלית כתב האישום היא להסביר למפרע את פסילת התמודדותו לכנסת. "ביקשתי מעורכי הדין שלי לזרז את העניינים, אבל טחנות הצדק של איסמן טוחנות לאט".

בן ארי מדגיש כי אין לו אמון בבית המשפט, ובכל זאת הוא מקווה שתינתן לו האפשרות להעלות שאלות שיביכו את המערכת, אם כי הוא אינו שולל את האפשרות שיוחלט שם לסתום לו את הפה ולמנוע ממנו העלאת שאלות. לנו הוא מציע לקרוא את ספרו 'חזון ופגיון' ולהיחשף לשיטות האיסלאם ותפיסותיו.