אזיקים
אזיקיםצילום: פלאש 90

בית המשפט השלום בירושלים הורה למשטרה לשחרר למעצר בית את תושב בית אל שנעצר בשבוע שעבר בחשד להרג פלסטיני פעיל חמאס בימים שלאחר רצח הנער בנימין אחימאיר הי"ד.

השחרור מגיע לאחר שהמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של במספר ימים נוספים. זאת לצד צו חריג שהוציא השב"כ האוסר על המתיישב להיפגש עם עורכי דינו.

את החשוד ייצגו במהלך הדיון עורכי הדין אריאל עטרי ואסף גונן מטעם ארגון חוננו. עו"ד עטרי הגיב להחלטה ואמר: "בית משפט השלום הורה על שחרורו של החשוד ברצח ובכך ביטא את מה שאנו טוענים מהרגע הראשון: המתיישב החשוד ברצח מחבל החמאס - חף מפשע. אנו מצפים שהשב"כ יעשה חשבון נפש ויפנה את מרצו לחקירת מחבלי חמאס ולא לחקירת חפים מפשע".

עו"ד גונן הוסיף כי "כמו שטענו מהרגע הראשון אין ולו היה שום בסיס ראייתי לחשדות ובוודאי שלא למעצר. מודים לבית המשפט על קבלת טענותינו והפעלת הביקורת השיפוטית".

נזכיר כי מוקדם יותר השבוע, ביקש השב"כ להאריך את מעצרו של החשוד בחמישה עשר יום, אולם בית משפט השלום בירושלים דחה את בקשתו והאריך את מעצר המתיישב בשלושה ימים בלבד.

במהלך הדיון התברר כי עדיין אין בידי השב"כ את תעודת הפטירה של אותו פלסטיני פעיל חמאס, ואין בדיקות המעידות על נסיבות מותו – למרות שהיעדרן התגלה כבר בדיון הקודם.