ארבעה נפלו בקרב
ארבעה נפלו בקרבבאדיבות המשפחות

דובר צה"ל התיר אחר הצהריים (שישי) לפרסום את שמותיהם של ארבעה חללי צה"ל מגדוד 931 של חטיבת הנח"ל אשר נפלו בקרבות מול מחבלי החמאס ברצועת עזה.

סמל איתי לבני בן 19 מרמת השרון, סמל יוסף דסה בן 19 מקרית ביאליק, סמל ארמיאס מקוריאו בן 19 מבאר שבע וסמל דניאל לוי בן 19 מקרית מוצקין הי"ד.

באירוע בו נפלו הלוחמים, נפצעו באורח קשה קצין לוחם, ולוחם מגדוד 931, חטיבת הנח"ל. בנוסף, שני לוחמים מגדוד 9, חטיבה 401, נפצעו באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

מתחקיר ראשוני עולה כי בשעה שמונה וחצי הבוקר יצאו הלוחמים מהגדוד להתקפה על מתחם בית ספר בשכונת זייתון שבו זוהתה התארגנות של חמאס. בזמן התנועה אל המקום, הלוחמים נפגעו ממטען בדופן של מבנה או נקלעו לזירת מטענים.

ארמיאס מקוריאו למד בתיכון המקיף הדתי אמית באר שבע. עדי ממו המחנכת שלימדה את ארמיאס בכיתה י"ב ספדה, "הוא היה ילד עם עיניים טובות ולב טוב. חבר טוב, אוהב אדם ואהוב על הבריות. לארמיאס היתה ענווה גדולה ודרך ארץ והאובדן שלו קשה ובלתי נתפס".

צוריאל רובינס מנהל בית הספר הוסיף כי "ארמיאס רק סיים את לימודיו בבית הספר בשנה שעברה ורוב מוחלט של התלמידים מכירים אותו והמומים מכאב. הוא היה נער מתוק שקיבל החלטה לא מובנת מאליה לשרת כחייל קרבי ולהגן על המדינה ולב כולנו עם משפחתו באבלה הכבד. במוצאי שבת נקיים לתלמידים ומורים מפגש שבו נוכל לכאוב ביחד ולחזק איש את רעהו".

אתמול נפל סמ"ר חיים סבח, בן 20 מחולון, במהלך פעילות מבצעית בצפון הארץ. ביום שלישי הותר לפרסום כי שני חיילים נפלו מפגיעת כטב"ם מתאבד באזור מטולה: רס"ר במיל' דן קמחג'י, בן 31 מכפר האורנים, ורס"ר במיל' נחמן נתן הרץ, בן 31 מאלעזר. בעקבות האירוע פתח חיל האוויר במתקפות בדרום לבנון.