אריאל צים
אריאל ציםצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום: סמ"ר אריאל צים בן 20, ממודיעין לוחם חטיבת הנח"ל נפל בהיתקלות עם מחבלים בצפון רצועת עזה. מניין הנופלים מתחילת המלחמה עלה ל-620.

אריאל צים הוא אחיו של יעקב צים, איש המדיה והצלם של המועדון הכדורגל בית"ר ירושלים. מועדון הכדורגל פירסם כי "הצער עצום והכאב בלתי נתפס. אנו מחבקים את יעקב ומשפחתו, ובוכים איתם. נלווה אותם בכל דבר שיידרש".

הוא יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין במודיעין. הוא השאיר אחריו הורים, מילי וקירל, ואחים.

יעקב צים, אחיו הגדול של אריאל, כתב בטוויטר: "אריאל, אחי הקטן, האהוב, אני לא מאמין שכאן הסיפור שלך נגמר. שלושה ימים לפני יום הזיכרון, 217 ימים לתוך המלחמה הארורה הזאת, חודשים על חודשים שבהם כל שיחה הכי קטנה איתך אני מסיים ב-'תשמור על עצמך' ו-'בלי שטויות שם'.

אחרי מספיק זמן מתחילים להאמין שהכל באמת יהיה בסדר. שאם שרדת את התמרון הראשון והשני, ועוד קו שוחק ועוד אימון, וכל פעם חזרת הביתה בריא ושלם קצת יותר עייף מהפעם הקודמת אבל עדיין אתה, אז שום דבר כבר לא יקרה לך. אבל המלחמה הזאת מסרבת להיגמר, ועכשיו אנחנו שילמנו את המחיר הכי גדול שיש. ראיתי כמה גדלת מאז הגיוס, בגוף ובנפש.

כמה עברת וחווית, כל כך הרבה שפשוט לא היה לך מספיק זמן ומילים כדי לספר על הכל. רצית לעשות ולהתנסות המון אחרי השחרור, ואני הבטחתי לך שיהיה מספיק זמן לכל זה, ושאני אתמוך בך כשכל זה יגיע. ועכשיו - עכשיו אתה תישאר לעד בגיל 20 ולנו נשאר לזכור אותך ככה, בשיא שלך, אריה ג׳ינג׳י, בלתי עציר, שנלחם עד הסוף על כל דבר שהוא רוצה להשיג. אני אוהב אותך אריאל. תמיד".

אתמול נפלו ארבעה לוחמי חטיבת הנח"ל ושלושה נוספים נפצעו במהלך פעילות בשכונת זייתון בעיר עזה.

סמל איתי לבני, בן 19 מרמת השרון, סמל יוסף דסה, בן 19 מקרית ביאליק, סמל ארמיאס מקוריאו, בן 19 מבאר שבע וסמל דניאל לוי, בן 19 מקרית מוצקין, כולם לוחמים בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל.

סמוך לשעה 08:30 עסק כוח של גדוד 931 בסריקת מבנים במרחב השכונה. בעת שהכוח נכנס לסמטה הופעלה ככל הנראה זירת מטענים וייתכן ואחד המבנים אף מולכד. במקום ארעו לפחות שני פיצוצים. כוחות של חיל הרפואה חשו מיד לטפל בנפגעים של הכוח, כאשר הפינוי והחילוץ בוצע תחת אש. הפצועים הועברו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע.

כמו כן בפעילות במזרח רפיח נפצעו באורח קשה שני לוחמי שריון מחטיבה 401. לוחם שלישי נפצע קל מירי נ"ט לעבר טנק של צה"ל שהיה בפעילות משולבת עם כוח גבעתי כדי לטהר את השטח במזרח רפיח. בתגובה לירי פגע צה"ל בחוליה ובמהלך היום הרג תשעה מחבלים במרחב הפעילות במזרח רפיח.