לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שוחחנו עם הרב יוסף צבי רימון, יו"ר עמותת סולמות, על המיזמים ללימוד תורה לעילוי נשמת החללים והנרצחים.

"אנחנו זוכים ללמוד משניות עם ילדים תמימים, ילדים שאבא שלהם או אח שלהם גיבורי ישראל נפלו בקרבות של מלחמת חרבות ברזל", מספר הרב.

השנה החליטו בסולמות להרחיב את הלימוד גם במעגלי הלימוד וגם בהיקף, "אנחנו מקליטים את כל מסכת תענית כדי שילדים יוכלו ללמוד את כולה יחד איתנו לעילוי נשמת כל הנופלים במלחמה הי"ד, גם לרפואת הפצועים וגם בעזרת ה' להשבת החטופים, השבויים, במהרה בימינו בריאים בנפש ובגוף".

הרב רימון משתף בתחושות של הלימוד והקשר עם המשפחות השכולות, "ללמוד עם הילדים האלה זה נותן לי המון כוח. את ליל הסדר השנה עשיתי עם 400 אלמנות, יתומים, אחים ומשפחות שכולות, היה מאוד מאוד מרגש. מצד אחד זה קשה, מצד שני אתה רואה ב"ה כמה כוח יש לעם ישראל וכמה כוח יש לנו ביחד, וכשנמצאים ביחד פתאום רואים קשה אבל יש תקווה ויש עתיד, ביחד נצליח וביחד בעזרת ה' ננצח".

לחצו כאן וקחו חלק בלימוד המשותף לעילוי נשמות הקדושים

מיזם נוסף של סולמות מנגיש את לימוד המשניות לעילוי נשמת החללים, גם למבוגרים, "רצים ביחד לזכר הוא פרויקט מיוחד, זה לא רק לילדים, אנחנו רוצים את כל עם ישראל בארץ, בעולם - כולם - שיהיו שותפים ביחד. אנחנו רוצים ללמוד לעילוי נשמת כל אותם יקרים קדושים שנהרגו על קדושת ה' אנחנו מבקשים שכולם יצטרפו".

"הפרויקט ביחד עם איגוד בתי הכנסת האורתודוקסי, עם הרב שמואל סלוטקי ששני הבנים שלו - נעם וישי הי"ד - גיבורים שהצילו רבים בשמחת תורה, ביחד נלמד ביחד נעבוד על כל שישה סדרי המשנה, וביחד נעזור בעילוי נשמתם ונחזק את עם ישראל, כשאנחנו ביחד הקב"ה איתנו ואף אחד לא יכול לנצח אותנו".

הרב מסביר כי במיזם משתתפים אנשים מכל הקשת הישראלית, דתיים, חילונים וחרדים, "חייל אחד אמר לי, אני כל כך רוצה להיות ביחד רק חבל לי שהחמאס היה צריך ללמד אותי שאנחנו משפחה אחת, אנחנו ביחד משפחה אחת - לומדים ביחד, חושבים אחד על השני, דואגים אחד לשני. מותר לחשוב אחרת אבל רק מתוך אהבה אמיתית נוכל בעזרת לבנות את מדינתנו הנפלאה".

לחצו כאן וקחו חלק בלימוד המשותף לעילוי נשמות הקדושים

גלית ויזל, אשתו של אלקנה ז”ל שנפל ברצועת עזה, הגיע אם שניים מילדים ליום הצילומים ואמרה לערוץ 7: "זה הדבר הכי משמעותי, זה הדבר שמחזיק אותנו - להמשיך את התורה של אלקנה, בטח בעזרת הילדים שלו. זה לאחוז בדבר הכי משמח והכי מרפא שיש".

ויזל התייחסה גם למיזם 'רצים ביחד לזכרם' וציינה: "שמחתי שיוכלו ללמוד משניות לעילוי נשמת אלקנה. אני בטוחה שזה משמח גם אותו בשמיים מאוד מאוד ועושה נחת רוח גדולה, גם לו וגם לשאר החיילים".