איתי לבני הובא למנוחות
איתי לבני הובא למנוחותצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

אלפים ליוו היום (ראשון) למנוחות בבית העלמין הצבאי בקרית שאול את סמל איתי לבני, בן 19 מרמת השרון, שנפל בקרב בשכונת זייתון בצפון הרצועה לפני יומיים.

האח התאום יואב ספד: איתי גיבור שלי, אח תאום שלי. אף פעם לא אוכל למלא את החור שנוצר ביום שישי בצהריים. גיבור שלי, זה לא פייר. חייל מובחר, גיבור שלי. לא תזכה להיות רופא כמו שחלמת להיות. היית כל כך גאה ואני איבדתי אותך. איבדתי את החצי שלי".

אורי, דודו של איתי סיפר: "הנורא מכל אכן קרה. ילד שבסך הכל תשעה חודשים בצבא נפל בקרב. איך ממשיכים מכאן? איתי היקר שלנו, ילד טוב, צנוע וחכם. אני זוכר את ההתרגשות כשהתאומים נולדו. אני מנסה להיאחז בזכרונות, מסתכל בתמונות".

הוא הוסיף: "איתי התגייס עם מוטיבציה בשמיים. זכינו איתי לראות אותך גבר אמיתי. גאה ומאושר כחייל קרבי, שמבין שמה שהוא עושה זה חשוב. קיוותי שזה לרא יגיע אלינו אבל זה הגיע. נכנסו למשפחת השכול, משפחה שהולכת ומתרחבת. איתי אתה עכשיו במקום אחר אבל תמיד תחיה לנצח בלב שלנו. הלוואי שנהיה ראויים לך".

נציג צה"ל תא"ל אילן הררי אמר: "משפחת לבני היקרה אנו עומדים כאן הים וכאובים את האובדן הנורא. מדינת ישראל איבדה את אחד מטובי בניה. איתי, התגייסת לבצע שירות משמעותי מתוך תחושת שליחות. מפקדיך ראו בך מפקד ומנהיג. חבריך מספרים על החבר שהיית, אוהד מכבי בנשמה. גם כשהיה קשה החיוך לא ירד מפניך. צה"ל וחטיבת הנח"ל נלחמים גם בדקות אלה בתוך עזה וישמיכו להילחם כדי להגן על מדינת ישראל. משפחת לבני היקרה, בשעה כזו אנו צה"ל וחטיבת הנח"ל משתתפים באבלכם הכבד. לעד תהיו חלק מחטיבת הנח"ל".

בקרב בו נפל לבני נהרגו הלוחמים: סמל יוסף דסה בן 19 מקרית ביאליק, סמל ארמיאס מקוריאו בן 19 מבאר שבע וסמל דניאל לוי בן 19 מקרית מוצקין הי"ד.

באירוע בו נפלו הלוחמים, נפצעו באורח קשה קצין לוחם, ולוחם מגדוד 931, חטיבת הנח"ל. מתחקיר ראשוני עולה כי בשעה שמונה וחצי הבוקר יצאו הלוחמים מהגדוד להתקפה על מתחם בית ספר בשכונת זייתון שבו זוהתה התארגנות של חמאס.

בזמן התנועה אל המקום, הלוחמים נפגעו ממטען בדופן של מבנה או נקלעו לזירת מטענים.