אילן חממי, אביו של אלוף משנה אסף שנהרג במתקפת הפתע על ישראל וגופתו נחטפה לעזה, דוחה את הקריאות מצד משפחות שכולות נגד הגעת אישי ציבור לבתי העלמין.

"אני לא מקבל את זה. אחד הדברים החשובים בדמוקרטיה הישראלית שלנו זה שצריכים לכבד כל אחד באשר הוא ולא משנה מה דעתו. אני מכבד מי שנבחר, אבל החשוב מכל זה לכבד חללי צה"ל, מקום המדינה ובכל מערכות ישראל. הם נפלו בגלל דבר אחד - כדי שתהיה פה מדינה יהודית לעם ישראל - וצריך לדעת לכבד אותם. בלי זה - הם נפלו לשווא", אומר חממי בראיון לערוץ 7.

לדבריו, "המסר הכי גדול, וזה המסר של הבן שלי, לתת משמעות לחללי צה"ל. שאנחנו נהיה ראויים להם בזה שאנחנו כאן עומדים על הרגליים. לתת משמעות זה לכבד אחד את השני, לא להיות ביקורתי אחד לשני. מחלוקות זה בסדר, לשמור על הדמוקרטיה הישראלית שלנו, זה הכי חשוב, לתת משמעות לחללי צה"ל".

"אני רואה פה קהל, אני רואה את עם ישראל ביופיו, אני רואה את בני הנוער, עם ישראל חזק. כרגע לא עושים חשבונות. צריך לגבות את צבא ההגנה לישראל. זו דעתי האישית. בלחימה נמצאים את החיילים הטובים ביותר של המדינה שלנו, יש לנו את הרמטכ"ל הכי טוב של המדינה שלנו וצריך לגבות אותם", סיכם.