היוצר ערן קליין הוציא לאור סינגל חדש: יְהִי זִכְרָם בְּרֹךְ. את השיר מלווים סרטונים יפים, מצחיקים ועדינים מחייהם של הנופלים.

עטרה גבריאלי, מחברת המילים, מספרת לערוץ 7, איך השיר נולד: "מאז השביעי באוקטובר, כל השנה היא יום הזיכרון ארוך, ברשתות וברדיו סיפורים על גיבורים וגיבורות חדשים שנוספו לשורת הגבורה של העם המיוחד הזה.
זה היה יום שישי חורפי. שמעתי שוב את הביטוי 'יהי זכרם ברוך' וחשבתי לעצמי – יהי זכרם ברוך. חשבתי על עוצמת הרכות על הסיפורים שמגלים לנו גבורה של יום יום, אנשי משפחה אנשים שאוהבים טבע, ים ואדמה. אנשים שמחוברים ללב עמוק, אמנים ויוצרי נפש".

היא מרחיבה על הגעת מילות השיר לערן קליין. "זכיתי ובעלי הוא מוזיקאי מוכשר, ומאד רציתי שהוא ילחין, אבל ליצירה יש דרך משלה להתגלגל. לפני פורים אברהם הקליט אצל ערן קליין את השיר 'רווח והצלה' שאברהם זכה להלחין, והפעם יצר לו ביצוע מקורי שלו. הייתי עם אברהם בסשן ההקלטות השני, לקראת הסוף ערן גילה שאני כותבת. הוא אמר לי 'תשלחי לי משהו' שלחתי לו את המילים האלה, ואמרתי לו שאני מאד רוצה שאברהם ילחין ויוציא אותן כשיר ליום הזיכרון.

היו כמה פעמים שאברהם ואני ניסינו לשבת על הלחנת השיר, והכל נתקע לנו. ביום חמישי האחרון, ראש חודש אייר, אברהם יצר קשר עם ערן לגבי עניין טכני. כבדרך אגב ערן אומר לו 'בהזדמנות אני אשלח לך לחן שהלחנתי לשיר של אשתך'".

היא ממשיכה לספר: "אברהם אמר לו 'מה זאת אומרת? תשלח לנו כבר עכשיו!', ערן שלח את הלחן והייתה לי צמרמורת. ממש הרגשתי שמילים והמנגינה נוצרו יחד. אמרתי לאברהם שכל כך חבל שהשיר לא ייצא ליום הזיכרון הזה. אני מרגישה שהוא מתאים כלכך.. לא אמרנו כלום לערן. ב21:00 בערב ערן שולח הודעה לאברהם 'השיר הזה לא עוזב אותי מאז ששלחתי לך והקלטתי אותו, ערן שולח לנו שיר מוכן".

ערן ואני דיברנו כדי לסכם איך השיר ייצא ואמרתי לו שאני בעיניי רוחי ראיתי את השיר מלווה בקליפ עם סרטונים של נופלים מהחיים הפשוטים, מהיום יום. והלכנו על זה. פרסמתי פוסט שבו ביקשתי לחבר אליי משפחות שרוצות לשלוח סרטונים שישתתפו בקליפ, קיבלתי סרטונים יפים, מצחיקים, עדינים וכואבים. סרטונים שמעידים על עוצמות גדולות של חיים. לאט לאט יצרתי פסיפס עד לקליפ המלא, אותו סיימתי להכין ממש ביום ראשון בערב, ערב יום הזיכרון, ופרסמנו בשידור בכורה".

לסיום היא מספרת על המסר של השיר. "אני מרגישה שהמסר של השיר, במיוחד ליום הזה, הוא שזיכרון הנופלים נמצא אתנו בכל רגע ורגע, לא רק בעצב ובכאב, כמו בחייהם - גם ברגעים הפשוטים – בטוב, באהבה, בחמלה. זיכרון הנופלים אתנו בחיים עצמם, ויש לנו רשות להיות, לחיות ולהמשיך את זיכרונם ברוך, ובחסד ובנדיבות.

תודה לאברהם בעלי על התמיכה והעזרה בהפקת הקליפ, תודה לערן על הלחן המדהים והביצוע המרגש
ותודה למשפחות שפתחו את ליבן ושלחו סרטונים של האהובים שלהם", היא מסכמת.