קיבוץ בארי
קיבוץ באריצילום: Tomer Neuberg/Flash90

אבו מוחמד, הדובר הרשמי של גדודי חללי אל-אקצה (חטיבת אל-עאמודי), הזרוע הצבאית של תנועת 'פתח' אותה מנהיג מחמוד עבאס (אבו מאזן), מאשר בהודעה רשמית כי פעילי הארגון השתתפו במתקפת השבעה באוקטובר ותקפו עמדות צה"ל וישובים ישראליים.

"בשבעה באוקטובר הגיבורים שלנו ביחידת האמיצים השתתפו בפלישה לקולוניות (ההתנחלויות) בעוטף עזה ובעמדות (הצבאיות) המוכרות כאוגדת עזה, ויחד עם אחינו בארגוני המאבק הפלסטיניים לקחנו בשבי ציונים רבים, חלקם הועברו וחלקם עדיין בידינו", אמר אבו מוחמד בהודעה מצולמת שפורסמה בשבוע שעבר.

אבו מוחמד ציין, כי הלוחמים של גדודי אל-אקצה משתתפים בלחימה נגד כוחות צה"ל ברצועת עזה וביצעו מאז השבעה באוקטובר למעלה מ-470 "משימות צבאיות".

לדבריו, גדודי אל-אקצה ניהלו יותר מ-190 חילופי אש ישירים עם "האויב", פגענו ביותר מ-50 כלי רכב של צה"ל, שיגרו יותר מ-220 רקטות, ביצעו 170 תקיפות על ריכוזי כוחות של צה"ל, ביצעו 25 פיגועי צליפה בחיילי צה"ל, סיכלו ארבע פעולות הנחתה בחופי עזה וביצעו 23 פעולות יירוט של כלי טיס בלתי מאוישים.

"אנו מדגישים כי דרך הרובה והעימות הוא הדרך היחידה והראויה לשחרור פלסטין וסילוק הגזלנים (של האדמה) מכל ארצנו, ואנו לעולם לא נתנער על הנשק שלנו ככל שירבו האתגרים ויעצימו הקרבנות שכן הדבר הוא כבוד עמנו", הדגיש אבו מוחמד.

ערוץ גדודי אל-אקצה בטלגרם דיווח, כי בימים האחרונים ביצעו לוחמי גדודי אל-אקצה ירי נ"ט לעבר טנק במחנה ג'באליה, הפעילו מטען נפץ שכוון נגד טנק מדרום לשכונת זייתון ושיגרו רקטות כוחות צה"ל בצומת נצרים.