ראש מועצת בנימין ויו"ר מועצת יש"ע ישראל גנץ שוחח עם ערוץ 7 באירוע יום העצמאות של המועצה ושיתף בחזון שלו להתרחבות ההתיישבות ביהודה ושומרון.

הוא נשאל האם היו התלבטויות בנוגע לקיום האירוע בצל המלחמה והשיב: "ברור שצריך שיהיה אירוע - השאלה היתה איך לערוך אותו. יש לנו משפחות כואבות, שכול, ופצועים. יש לנו גם חיילים בחזית. מצד שני, אסור להיכנע לאויב שרוצה להוריד לנו את הרוח, לכן היה צריך למצוא את האיזונים".

על חזונו בתפקיד החדש כיו"ר מועצת יש"ע אמר: "מועצת יש"ע צריכה לחזור לימי הזוהר שלה. יש לה תפקיד לאומי. נעשה את הכול כדי שאזרחי יהודה ושומרון יקבלו את מה שמגיע להם, שמדינת ישראל תשקיע במקום הזה ותפתח אותו. יהודה ושומרון זה המגן של מדינת ישראל".

"אנחנו הולכים לצמוח בשנים הקרובות ברמה האסטרטגית. שיהיה אזורי מסחר, שהתשתיות יהיו ברמה שונה כמו שמגיע למדינת ישראל. זה יביא לפה צמיחה ופריחה ומאות אלפי תושבים ליהודה ושומרון כולה וגם כמובן לבנימין, זאת המשימה", הוסיף.

גנץ הסביר כי הוא תומך בקריאה להתיישבות בחבל עזה אך הדגיש כי יש למדינה התחייבויות קודמות לקיים. "אני מצפה שממשלת ישראל והעומד בראשה יעשו את מה שהתחייבו להכריע את החמאס - לא פחות. בעזרת השם תהיה גם התיישבות, מדינת ישראל תתרחב, אבל קודם כל עלינו למגר את האויב ולהחזיר את הבנים ואת כל התושבים למקומות היישוב שלהם".