לימור הר מלך
לימור הר מלךצילום: נחלה

חברת כנסת לימור סון הר מלך משתתפת בצעדת עזה, אשר נערכת בסמוך לשדרות בסימן "שבים הביתה".

בצעדה רבבות משתתפים וביניהם משפחות שכולות, שרים חברי כנסת, אישי ציבור, תושבי עוטף עזה וכן חיילים אשר השתתפו בקרבות. את הצעדה ארגנה תנועת נחלה בשיתוף עשרות ארגונים נוספים.

בנאומה בעצרת אמרה ח"כ סון הר מלך כי: "המוני ישראל שהגיעו הנה היום באו בדרישה אחת ויחידה והיא להחזיר את ההתיישבות היהודית לחבל עזה.

באין חזון יפרע עם. דווקא בימים כאובים וקשים אלו עם ישראל זקוק לחזון אופטימי. לא חזון של שימור הקיים, שימור האיום ומדי פעם סבבי לחימה. חזון של ביטחון, חזון של התיישבות, חזון של גאולה. החזון יוכל להתממש רק אם כל אחד מאיתנו יבין שזה צו השעה. שכל אחד מאיתנו ידרוש את זה, יפעל לזה, יצטרף לגרעינים או יתמוך בהם באופן אקטיבי", אמרה.

צועדים בשדרות
צועדים בשדרותצילום: נחלה

עוד הוסיפה ח"כ סון הר מלך: "אני זוכרת איך לפני 19 שנה, באזור הזה ממש קיימנו אין ספור הפגנות ועצרות. בכולן זעקנו, הזהרנו והתרענו כי אם חלילה פינוי חבל עזה וצפון השומרון מהתיישבות יהודית אכן תתבצע, אנחנו עלולים לשלם מחיר דמים נוראי. אני זוכרת את הזלזול. אני זוכרת את ההתנכרות. אני זוכרת איך באותו הזמן כולם התגייסו כדי לספר עד כמה אנחנו הזויים ולגבות את המהלך הדרקוני מסכן החיים. הוגדרנו כמשיחיים, ועוד כל מיני סופרלטיבים שביקשו להגחיך אותנו כדי לאפשר לממשלה לקיים את הגירוש.

הממשלה פתחה אז בקמפיין הזוי שגירוש המתיישבים וחיסול ההתיישבות יביא ביטחון. והתקשורת? התקשורת המגוייסת אתרגה את הממשלה. לא שאלה שאלות קשות והתייחסה לכל הטיעונים שלנו כמופרכים".

"לצערנו המציאות התנפצה לנו בפנים. וכולנו יודעים איך זה נגמר. בשביל הפיכחון הזה שילמנו במחיר דמים יקר, יקר מידיי. היום כולם כולם! גם מי שאיננו כאן מבינים בלי התיישבות אין ביטחון, בלי מפעל ההתיישבות לא נוכל להבטיח את הקיום שלנו כאן, בלי מפעל ההתיישבות מדינת ישראל תכנס למעגל אין סופי של סבבים, כאשר האויב שלנו בכל פעם ירחיב את התקפותיו ואת יכולותיו. בלי ההתיישבות נאלץ לפנות תושבים מהדרום ומהצפון, מעוטף עזה ומעוטף לבנון. וכולם מבינים גם איזה איום קשה ואכזרי נשאיר אחרינו לדורות הבאים. כפי שזעקנו אז אנו זועקים כאן היום בלי התיישבות גדולה ענפה ומשגשגת בחבל עזה אין ביטחון.

אני שומעת את הטענות תיישבו קודם כל את קרית שמונה ושדרות, אך מה שהם לא מבינים שזה תלוי זה בזה. הביטחון של תושבי קרית שמונה וכפר סולד תלויים בהתיישבות שלנו בחבל עזה. לא ניתן להפריד אותם אחד מהשני".

"מתחילת המלחמה אני שומעת את שר הביטחון באמירות סותרות, מצד אחד הוא אומר שאסור לדבר על היום שאחרי כדי לא ליצור פילו בין הלוחמים ומהצד השני שאסור לדבר על חזרת ההתיישבות לחבל עזה ושבעזה ישלוט גורם עזתי מתון. אתם מבינים מה הוא בעצם אומר לנו?

אז לא. אני לא מוכנה לקבל את זה וכבר במושב הכנסת הקרוב אשיק יחד עם חבריי שדולה בכנסת למען חזרת ההתיישבות לחבל עזה. תפיסת האויב את המונחים של ניצחון או הפסד מתבטאת רק באובדן שטח באובדן אדמה . את האויב שלנו שמקדש ומפאר את המוות והדם לא מעניין כמה מחבלים מהארגון שלו חוסלו עבורו לחיים אין משמעות . אבל אם הוא יאבד שטח הוא יבין שטרור מוביל להפסד. כשהאויב שלנו יראה שמהמקום שממנו יצאו אלו שביקשו ש:שם ישראל לא יזכר עוד" ממקומם הם יביטו בעיניים כלות כיצד במקום הזה ממש תצמח התיישבות רחבה ומשגשגת וילדים יהודים וזקנים יהלכו וישחקו ברחובותיה בבטחה ובנחת".

לסיום אמרה ח"כ סון הר מלך: "שמחתי לשמוע את רוה"מ בנימין נתניהו בטקס המשואות מדבר על כך שבקום המדינה במלחמות ישראל ההירואיות מי שניצחה היא הרוח רוח העם רוחם של הלוחמים ,אדוני רוה"מ חיזוק החוסן והרוח היא גם קיום והבטחת ההתיישבות בארץ ישראל.

עם ישראל דורש ממשלת ישראל לחזור הביתה. לחזור לחזון הציוני, לחזון הנביאים, לחזון האופטימי, שמהמקום שממנו יצאו המרצחים והטובחים, במקום הזה תקום ותתרומם התיישבות גדולה רחבה ומשגשגת. למען הדורות הבאים למען הארץ ולמען הבטחת הקיום הבטוח של העם היושב בציון".