ח"כ צבי סוכות
ח"כ צבי סוכותצילום: מאיר אליפור

ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) שהשתתף היום (שלישי) בצעת עזה נשא דברים בפני הצועדים.

"יש פה אלפי יהודים שהגיעו לצעדת עזה. אלפים שלא נרתעו מצבע אדום באמצע הצעדה ולא נרתעים משום דבר אחר. אנחנו באנו לכאן קודם כל כדי לתקן את הפשע הנורא של גירוש יהודי גוש קטיף", הצהיר בפתח דבריו.

"מי שגירש את יהודי גוש קטיף אחראי באופן ישיר, במו ידיו, לטבח האיום של שמחת תורה. זלזלו בנו אז, חתמו מאות גנרלים ו'מומחי ביטחון' שההתנתקות תביא ביטחון", הוסיף.

"הם הבטיחו שבפצ"מר הראשון נכסח את עזה בגיבוי אמריקאי, הייתה אפילו חתימה של נשיא ארה"ב שהוא בכוחות אמריקאים יטפל בארגוני הטרור אם הם ישתלטו על הרצועה. צעקנו בגרון ניחר אבל זה לא היה אכפת להם. כשגררו אותנו החוצה היה לכולנו ברור מה תהיה התוצאה. ושם, כשגררו את המתיישבים הצדיקים מהבית נשבענו לחזור", ציין סוכות.

הוא הדגיש כי "הפעם אנחנו נחושים מתמיד. הפעם לא ניתן לאף אחד להשתיק או לזלזל באמת הפשוטה - בלי התיישבות אין ביטחון. איפה שאין התיישבות אין צבא ואיפה שאין צבא יש חמאס. בכל מלחמות ישראל לקחנו שטח מאוייב שניסה להשמידנו וכך חייב להיות גם הפעם. זה קרה במלחמת השחרור, במבצע קדש, כמובן בששת הימים ובמבצע שלום הגליל. ההבנה הפשוטה היא שרצועת הביטחון צריכה להיות עמוק בתוך שטח האויב שקם לטבוח בנו. שכל רוצח מהחמאס שישאר חי יראה בטלויזיה את ילדי וילדות נווה דקלים ונצרים משחקים ומשחקות ברחובותיה".

"הם יצאו למלחמה על האדמה והם יבינו שהפסידו שטח משמעותי מאוד. כוחות צה"ל יסתובבו באופן חופשי ברחבי הרצועה - ייקח כמה זמן שייקח לטהר את האזור ממחבלים. לתושבי עזה אנחנו צריכים לומר את האמת הפשוטה: כל עוד גרים בקרבכם רוצחי יהודים שינסו לרצוח אותנו מדינת ישראל תמשיך את המלחמה בכל הכוח. ייקח כמה זמן שייקח".

לדבריו, "בהנחה שהם לא הולכים להיות מחר אוהבי ישראל אין לאף אדם שפוי מה לחפש בעזה בשנים הקרובות. אנחנו צריכים לעודד הגירה החוצה ולומר למדינות העולם שבמוסר צבוע דואגות לעזתים - שיהיה להם בטוח בהרבה אצלם בבית. אם הם כל כך אוהבים אותם - שדרום אפריקה תיקח את תושבי ג'באליה",

"החטופים והחטופות נמצאים בליבנו תמיד וכדי להחזיר אותם חמאס חייב להבין שמולו לא עומדת יותר מדינת ישראל הכנועה והרופסת אליה הוא התרגל. מולו עומדת מדינת ישראל בגרסה שסינוואר לא חלם עליה. כזו שתגיד יפה לכל העולם תודה רבה אבל תעשה מה שנכון לה ותלך מולו עד הסוף", סיכם.