קלקיליה
קלקיליהצילום: יוסי זמיר, פלאש 90

ביישובי קו התפר בשרון הצמודים לטול-כרם וקלקיליה חוששים מחזרה של תרחיש ה-7 באוקטובר בגלל צמצום משמעותי של כיתות הכוננות, כך פורסם בעיתון 'ישראל היום'.

לאחר אירועי 7 באוקטובר עובו בצורה משמעותית כיתות הכוננות ביישובים בקו התפר בשרון. חיילי מילואים גויסו לכל יישוב וכיתות הכוננות הקטנות הפכו לכיתות גדולות של עשרות מילואימניקים.

על פי הדיווח, כיתות הכוננות צומצמו כעת עד לשישה חיילים בלבד, לאחר שהוחלט על שחרורם של מרבית אנשי כיתות הכוננות ממילואים.

ראש מועצת לב השרון אלי אטון התריע כי "בשני יישובי המועצה הסמוכים לגדר המערכת, ניצני עוז ושער אפרים, נותרו שישה מגויסים בלבד. בניצני עוז היתה כיתת כוננות מגויסת של 24 אנשים, וכעת היא מונה רק שישה. בשער אפרים היו 22 וכעת רק שישה. כיתות הכוננות נחתכו בשלושה רבעים. המשמעות היא הורדת כוח הכוננות בשיעור משמעותי. בכוח של שישה אנשים אי אפשר לבצע שמירה היקפית ואי אפשר לאבטח את שער הכניסה ליישובים".

"אנחנו רואים לאחרונה פעילות מעבר לגדר של מחבלים שמסתובבים ומצלמים כדי לבדוק את המוכנות, כפי שעשו בעזה לפני 7 באוקטובר. מי שנתן את המענה הראשוני ב-7 באוקטובר היו כיתות הכוננות. אם משאירים אותנו עם כיתות כוננות של שישה אנשים, בהינתן שתהיה פריצה מאסיבית ברור שזה לא ייתן פתרון", הזהיר אטון.