יעקב ניצן, אביו של גלעד נחמיה ז"ל שנהרג בקרב בעזה, שוחח עם ערוץ 7 באירוע יום העצמאות של מועצת בנימין באתר 'שילה הקדומה'.

"אלה ימים לא קלים שמשלבים עצב ושמחה, זיכרון ועצמאות, זה משהו שהולך איתנו הרבה. ביום הזיכרון, כשהגיעו מאות אנשים לשוחח איתנו בבית הקברות, אמרתי שאותן שתי דקות של צפירה הן 120 שניות. לנו יש 120 שניות להבין מה אדם יכול לעשות ב-120 השנים שלו. אני חושב שאנחנו נמצאים בשנה ה-76 של מדינת ישראל וכל אחד צריך לומר לעצמו כמה השיגה המדינה בשנות קיומה. אנחנו עומדים כאן בשילה הקדומה, ביהודה ושומרון, עם המון עוצמה וגאווה והכאב האישי מקבל תחושה של משהו הרבה יותר גדול וזה נותן כוח", מספר ניצן.

לדבריו, "היה אצלנו טקס מעבר בין הכאב והשמחה. אמרתי שאני מדמה את יום הזיכרון להתחלה של ניתוח. כמו הסקלפל שיורד על הלב וחותך אותו וכשמרימים את הדגל לראש התורן - זה מרגיש סופו של הניתוח. אם כל הכאב הוא חלק מהגאולה - זה נותן תרפיה ללב, לנפש ולנשמה. הסמיכות של יום הזיכרון ליום העצמאות נותנת עוצמה שלא תיאמן".

על בנו שנפל במלחמה הוא מספר "גלעד ביקש להיקבר בשילה. הוא השאיר לנו צוואה מוקלטת וביקש להיקבר באדמה שגדל עליה והיה מחובר אליה. הוא היה פשוט - מתחבר לכל מה שלא מזויף, נקי, צומח מהאדמה ומהווה את הערכים שכולנו מדברים עליהם - כל זה היה מבחינתו דרך חיים".