סוכן סמוי של המשטרה הביא להפללה של 24 תושבי הדרום, הפזורה הבדואית ומרכז הארץ בחשד לעבירות של החזקה וסחר בסמים מסוכנים בשווי של מעל מיליון ש"ח.

הסוכן חדר בחודשים האחרונים לתוך כנופיות פשע והצליח לרכוש את אמונם של גורמים עבריינים ולאסוף ראיות לכאורה וממצאים נגד 24 חשודים, מתוכם 6 יעדים של המשטרה.

במהלך ההפעלה הממודרת, הסוכן ביצע עשרות עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת סמים קשים במשקל כולל של כ 3 ק"ג מסוג קוקאין, קטמין, מתאמפטמין, דוסה, MDMA בסיוע מעטפת מבצעית ומודיעינית של יחידות מהמחוז הדרומי ובליווי חוליית הסוכנים של משטרת ישראל ופרקליטות מחוז דרום.

היום לפנות בוקר, עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו כ-250 שוטרים על בתיהם של חשודים בערים באר שבע, אופקים, דימונה, תל שבע, שגב שלום, טארבין, אשקלון, אשדוד, מודיעין וכפר סבא וביצעו את מעצרם.

במסגרת החיפושים נתפס אקדח מסוג "גלוק", סמים, כסף מזויף, עשרות אלפי שקלים במזומן ואותרו 4 כלי רכב, אשר שימשו את העבריינים לביצוע העבירות והם נתפסו לצרכי הליך חילוט והמשך חקירה.

בתום החיפושים, החשודים נלקחו לחקירה בימ"ר נגב ובסיום חקירתם ככל שיידרש, יובאו היום בפני בימ"ש השלום בבאר שבע לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

לפנות בוקר (רביעי) התקיים טקס "פיצוח סוכן" בראשות מפקד המחוז הדרומי, ניצב אמיר כהן, מפקד מרחב הנגב תנ"צ אפי שימן, ובמעמד מפכ"ל המשטרה, סגל הפיקוד הבכיר של המחוז, שוטרים, לוחמי מג"ב ומשפחות שכולות.

בטקס נכחו משפחותיהם של רס"מ אליאור יפרח ורס"מ שרון רחמני ז"ל שנפלו בבלחימה מול מחבלי החמאס, בהגנה על המדינה, תוך שהם מצילים ומחלצים עשרות אזרחים מהמסיבה ברעים.

אליאור ושרון ז"ל שירתו יחדיו ביחידה המרכזית של מרחב הנגב ולקחו חלק פעיל בחקירה ואיסוף הראיות במסגרת מבצע הפעלת הסוכן שזכה לכינוי "בראש מורם". במהלך הטקס הוענקו למשפחותיהם מגן הוקרה על תרומתם והיותם חלק בלתי נפרד ממשפחת מרחב הנגב ובמאמץ המתמשך בסיכול הפשיעה.

שבתאי אמר: "טיפלנו פה ביעדים שלא סתם נבחרו. אלו, משמשים מחוללי פשיעה שמשפיעים על כל הסביבה וראינו את הפגיעה בהם. זוהי הפגיעה ׳בבטן הרכה׳. אנחנו רואים את מה שקורה בדרום, יש ירידה בפשיעה בכל הפרמטרים ולא בגלל המלחמה אלא עקב פעילויות ממוקדות,כירורגיות והכוונה מודיעינית נכונה. שאתה פועל נגד עבירות הסמים אתה ממזער ומונע במקביל מנערים להידרדר לפשע, עבירות אלימות, סחיטת דמי חסות, אמל"ח ותופעות פשיעה נוספות. אני גאה בכם! מרמת מפקד המחוז עד אחרון השוטרים וגורמי הסיוע והיחידות שנתנו פה את היד ואת הכתף להשלמת המשימה."

"אין לנו ארץ אחרת אני מאחל ומייחל שכמה שיותר מהר יחזרו כל החטופים בריאים ושלמים. עד אז כנראה שנצטרך להישאר להישען על חרבנו על מנת לשמור על קיומנו. תמשיכו לעבוד באותה מקצועיות, ישר כוח גדול ובהצלחה".

כהן אמר: "הכלי הזה של הפעלת סוכן הוא כלי חשוב מאוד ואנחנו מרחיבים אותו מאוד בשנה האחרונה במחוז במחוז הדרומי ובדגש על שנת העבודה 2024 ובשנת ו 2025 וככל שידרש. הפעלך הסוכן מביאה לידי ביטוי לא רק את היכולת שלנו לתקוף את אותם סוחרים ואותם מעורבים ואותם עבריינים וגם אנחנו לומדים דרך זה את שיטות העבודה ואת אופן הפעילות של העבריינים ומשתכללים בצורה טובה. אנחנו מתכוונים לתקוף באפס סובלנות את העבריינים לתת לאזרחים הנורמטיבים לחיות בבטחה בחבל ארץ המצויין הזה שנקרא המחוז הדרומי ואנחנו נמשיך להכות אותם ללא רחם. אין לנו כוונה לעצור לא פה וכולנו נסתכל בראש מורם קדימה. אני מברך על הפעילות הערכה לשוטרים ולמפקדים וישר כוח לכולם".

שימן אמר: "הפעלת סוכן הינה כלי עזר קריטי במאבק בפשיעה ומייצרת אדוות רבות המשפיעות וישפיעו על מפת הפשיעה בנגב ובמחוז בכלל. הפעלה זו הינה צעד משמעותי למרחב ונעשתה במקביל למלחמת "חרבות ברזל" ומוכיחה מעל לכל ספק כי על אף האתגרים שהיו בדרך והמורכבויות השונות, היינו חדורי מטרה להמשיך בהפעלה ולא להפסיקה ואט אט להצליח ולחבר בין כל חלקי הפאזל ולחשוף את התמונה המלאה. חשיפת סוחרי הסמים ויעדי האדם הינם פרי עמל של עבודה מורכבת, אינטנסיבית, נחושה, התקפית וחכמה של ימ"ר נגב ובפרט של הסוכן ומפעיליו".

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה