השגרירים עם ארדן ואקוניס
השגרירים עם ארדן ואקוניסצילום: אוהד קב

שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן יחד עם קונסול ישראל בניו יורק אופיר אקוניס הובילו משלחת שגרירי או"ם וקונסולים כלליים מכ-30 מדינות למיצג "נובה 06:29" בעיר ניו יורק.

את הסיור לשגרירים הנחה אופיר אמיר, מיוזמי פסטיבל הנובה, ששרד את הטבח. הוא סיפר על הרגעים המטלטלים עם פרוץ מתקפת החמאס נגד חוגגי הפסטיבל שהגיעו מכל העולם.

השגריר גלעד ארדן שחנך את התערוכה בחודש שעבר אמר: "הטבח הנורא שגדע את הפסטיבל דווקא ברגע השיא שלו, בזריחה, הוא הסמל הכי גדול לכך שהמלחמה שאנו מנהלים היא מלחמת האור בחושך".

"במסגרת המאבק ההסברתי שאני מנהל באו"ם עשיתי הכל על מנת לחשוף את זוועות החמאס. הובלתי מיד לאחר ה-7.10 משלחת שגרירים לקיבוצי העוטף ולגבול הצפון, כדי שיראו במו עיניהם עם איזה אויב מפלצתי אנו נלחמים. וכי לישראל אין שום ברירה אלה למגר את מפלצות החמאס בכל מקום כולל ברפיח כדי להבטיח שטבח נורא כזה לא יקרה שוב", הוסיף ארדן.

הקונסול אופיר אקוניס ציין כי "כפי שראיתם בתערוכה הם ביצעו מעשים איומים ונוראים באנשים צעירים ושמחים שבאו לחגוג בעת חופשה של חג יהודי".

"אנחנו חייבים לעמוד ביחד נגד ציר הרשע, ולשקף את הערכים של העולם החופשי ודמוקרטי", הוסיף וקרא לקהילה הבינלאומית להפעיל את כל המאמצים לשחרור החטופים משבי החמאס.

אופיר אמיר סיכם: "אחת הסיבות שבחרנו להביא את מיצג הנובה 06:29 לניו יורק היא כדי לשקף לעולם כולו מה קרה ב-7 באוקטובר. לשוחח עם 35 שגרירים מהאו"ם וקונסולים של עשרות מדינות זו הדרך להראות שבנובה היו אנשים צעירים שרק רצו לחגוג את המוזיקה. אני מקווה שהמיצג יותיר בהם את הרושם הדרוש ושבזכותו הם יוכלו לראות את הזווית הישראלית ולהראות למדינות השונות את מה שקרה ברעים בנובה ולהבין את היקף האכזריות בה נתקלנו".