מצוד אחר המחבל
מצוד אחר המחבלצילום: דובר צה"ל

איש קבע בצה"ל נפצע הבוקר (חמישי) באורח בינוני בפיגוע דקירה בצומת יצהר הגדולה דרומית לשכם.

הפצוע הגיע עם רכב לחטמ"ר שומרון שם קיבל סיוע רפואי שלאחריו הוא פונה לבית החולים בילינסון בהכרה.

החייל, נגד טכנולוגיה ואחזקה בחטיבת שומרון, סיפר כי המחבל התנפל עליו בזמן שפתח את חלון רכבו ודקר אותו. בתום מצוד של שלוש שעות עצרו צה"ל ושב"כ את החשוד בביצוע הפיגוע.

ד"ר יוסי שעיה, סגן מנהלת מלר"ד בילינסון, מסר: "לחדר הטראומה בבית החולים בילינסון הגיע פצוע מהפיגוע בשומרון, איש קבע בצה"ל במצב בינוני ועם פגיעת דקירה בפלג גופו העליון. לאחר טיפול ראשוני הוא מוגדר כעת במצב קל ויישאר בבית החולים להשגחה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח עם מפקד חטיבת שומרון אל"מ שמעון סיסו על נסיבות הפיגוע ומצב הפצוע. דגן ביקש לחזק את מפקד חטיבת שומרון ודרכו את כל החיילים.

לאחר השיחה ביניהם אמר דגן: "בשם כל עם ישראל אנו מתפללים לרפואתו של החייל הפצוע. אנו תמיד עומדים יחד, עם ישראל כולו, חיילים ואזרחים, כולנו עומדים מול אותו אויב וכולנו עם אחד. מתוך האחדות הזו ננצח".

הוא הוסיף קריאה: "אני קורא לממשלת ישראל להורות על תגובה נחושה, הפיגוע הזה נגמר בנס, אבל אסור לסמוך על הנס. האירוע הזה היה יכול להיגמר בתוצאה אחרת לגמרי והציפייה מהממשלה ומהפיקוד הצבאי הבכיר להתייחס לאירוע כאילו הוא נגמר בצורה אחרת".

דגן דורש מהממשלה: "חייבים לסגור את המחסומים הביטחוניים חזרה, הם נפתחו בגלל לחצים פוליטיים מעבר לים. יש לאסוף את הנשקים הבלתי חוקיים ולצאת במבצעים התקפיים מול הרשות הפלסטינית הטרוריסטית העומדת מאחורי גלי הטרור בשנים האחרונות ומממנת את הטרוריסטים שלה וגם את המחבלים הנאצים של החמאס - כולל המחבלים שבעזה".

לסיום כתב: "בשם ההתיישבות ביהודה ושומרון ועם ישראל כולו אני שולח חיבוק גדול ללוחמי צה"ל, כולנו עומדים מאחוריהם ונותנים להם את כל התמיכה והאהבה כדי לנצח את הטרור הברברי הקם עלינו. עם ישראל ינצח!".