סמל אילן כהן ז"ל, שנפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה, יובא למנוחות אחר הצהריים (שישי) בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים.

כהן היה חייל בודד שעלה לארץ לבדו מארגנטינה, למד בישיבת ההסדר הר ברכה שבשומרון, והתגייס לצבא. הוריו ומעט מבני משפחתו הגיעו בטיסה ארצה להשתתף בהלוויתו אך על פי הערכות יהיה מדובר בהלוויה קטנה שכן אין לו קרובי משפחה רבים בישראל.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא בדף הפייסבוק שלו לציבור ללוות את כהן ז"ל בדרכו האחרונה: "גיבור היה בחייו - אדם אמיץ שעזב את ארץ מולדתו, משפחתו, חבריו וסביבתו, ועלה מארגנטינה למולדת האמיתית היא ארץ ישראל, ולא סתם אלא לישיבת הר ברכה, לקו הראשון של התיישבות היהודית בלב השומרון, ללמוד תורה ולהתגייס לצנחנים".

"גיבור במותו - נלחם במשך חודשים ארוכים בעזה כחייל בגדוד 202 של הצנחנים, גיבור שנלחם עד רגעיו האחרונים, כדי להגן על ביטחון ישראל, שכלל לא גדל בה, רק בגלל שהוא יהודי. אילן היקר, אחינו אתה, נזכור אותך תמיד. גיבור היית בחייך ובמותך. אילן, היה שם בשבילנו כעת אנו נגיע להיות שם בשבילו. אני קורא לציבור להגיע לכבד אותו בדרכו האחרונה. לכבד את הוריו שמגיעים מארגנטינה להיפרד מהיקר להם מכל. יידעו שעם ישראל מחבק אותם והם לעולם לא יילכו לבד", כתב דגן.