תיעוד התקריתבאדיבות המצלם

ישראלי ובתו שטיילו בעיר ברוז' שבבלגיה והסירו מדבקה אנטי-ישראלית הותקפו על ידי המון פרו-פלסטיני. כתוצאה מהתקיפה סובל הישראלי, אמנון אוחנה בן ה-64, משבר בלסת.

כשהבחינו התוקפים באוחנה ובבתו שירה בת ה-29 מסירים את המדבקה, שהודבקה על קיר בתחנת הרכבת בעיר, הם תקפו את האב בבעיטות ובאגרופים. גם כשהשניים הצליחו להימלט אל הקומה מתחת, המשיך אחד התוקפים לרדוף אחרי האב, הפיל אותו לרצפה והמשיך לבעוט בראשו לעיני המצלמות. קריאות האב ובתו לעזרה מהעוברים ושבים לא נענו.

לאחר התקיפה החמורה פונה אוחנה לבית חולים מקומי שם אובחן עם לסת שבורה. אוחנה הגיש תלונה במשטרה המקומית כנגד התוקפים, אך לדבריו קיבל את התחושה שלמשטרה הבלגית "לא בוער" למצות עמם את הדין אף על פי שחלק מהתקיפה תועד במצלמות אבטחה.

יו"ר איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA) הרב מנחם מרגולין גינה את התקיפה וקרא למפקד משטרת ברוז' למצות את הדין עם התוקפים ולהגדיר את התקיפה כפשע שנאה אנטישמי וגזעני. "ההתנכלויות ליהודים ולישראלים בבלגיה מתגברות מדי יום ביומו וניכרת גם הסלמה באלימות. זה כבר לא רק אלימות מילולית או יריקות אלא תקיפות פיזיות של ממש שעלולות להיגמר באסון. אל תחכו שירצחו אותנו כדי להבין שאתם חייבים לפעול ביתר נחישות נגד הפורעים. היום זה נגד יהודים ומחר ההמון המוסת יתקוף כל מי שנראה מערבי בעיניו".

הרב מרגולין הוסיף כי "לא יכול להיות שמדינה מערבית המתיימרת להיות מדינת חוק כמו בלגיה לא תפעל למעצר מיידי של התוקפים האנטישמים ותימנע מפעולת אכיפה מיידית למיצוי מלוא חומרת הדין עמם".