סמל בן אבישי ז"ל
סמל בן אבישי ז"לבאדיבות המשפחה

סמל בן אבישי בן 20, מנהריה, חייל בפלוגת התקשוב של חטיבת הצנחנים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. כך הותר לפרסום לפני כניסת השבת.

סמל בן ז"ל למד בבית הספר תיכון "שחקים" בנהריה. בעירייה מסרו: "העיר נהריה משתתפת בצערה הכבד של משפחת אבישי על נפילתו של בנם הגיבור, סמל בן אבישי, ששירת כחייל בפלוגת התקשוב של חטיבת הצנחנים בקרב בצפון רצועת עזה. בשם תושבי העיר אנו מבקשים לחבק ולחזק את הוריו, אופיר ומאיה, אחיו יהונתן ויואב ואת כל בני המשפחה בשעה קשה זו. מי ייתן ולא תדעו עוד צער. יהי זכרו ברוך".

ראש העיר נהריה, רונן מרלי, ספד לו: "קיבלנו בשורה קשה מאוד רגע לפני כניסת השבת. בן העיר שלנו, סמל בן אבישי נפל בקרב בצפון רצועת עזה. אנו משתתפים בכאב העצום של בני משפחת אבישי על נפילתו של בנם הגיבור, נמשיך לחבק וללוות את המשפחה בשעתה הקשה. אשרינו שאלו לוחמינו שנפלו על הגנת המולדת ומדינתנו האהובה במלחמה הצודקת מאין כמוה על עצמאותנו. גיבור ישראל, יהי זכרו ברוך".

כוחות צה"ל סיימו בתום שבוע את המבצע בשכונת זייתון שבדרום העיר עזה. במהלך הפשיטה חוסלו יותר מ-90 מחבלים והושמדו יותר מ-300 מטרות טרור.

לפי דובר צה"ל, חטיבת הנח"ל, חטיבת כרמלי (2) והיחידה הרב ממדית שפשטו על השכונה השמידו תשתיות טרור רבות, וכן מנהרות התקפיות, מחרטה לייצור אמצעי לחימה, בורות שיגור ומפקדות חמאס ששימשו את ארגון הטרור לתכנון והוצאה לפועל של פעילות טרור נגד כוחות צה"ל.

במסגרת המבצע בזייתון, בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ, הושמדה מפקדה צבאית שמוקמה בתוך מתחם בית ספר עין ג'אלות. בית הספר שימש כמפקדה צבאית של חמאס ובוצעו ממנו שיגורי נ"ט וירי מרגמות לעבר כוחות צה"ל.

כמו כן, חטיבת האש 990 בשיתוף חיל האוויר תקפו יותר מ-100 מטרות באזור. במקביל לפעילות בשכונה, כוחות מחטיבה 679 פעלו באזור מסדרון מרכז הרצועה ובשכונת בקשי. הלוחמים חיסלו מחבלים וחשפו והשמידו תשתיות תת-קרקע.