משטרה בפריז
משטרה בפריזצילום: איסטוק

שוטרים בעיר רואן בצפון צרפת ירו למוות באדם שהצית את בית הכנסת המקומי ולאחר מכן ניסה לתקוף אותם בעזרת סכין.

משטרת רואן הוזעקה ביום שישי לבית הכנסת בעיר, לאחר דיווחים כי עשן עולה ממנו. השוטרים שהגיעו במהירות למקום זיהו אדם חשוד עומד על גג בית הכנסת, כאשר הוא חמוש בסכין באורך 25 סנטימטרים ולפי מספר דיווחים גם באיזמל.

השוטרים ניסו לעצור את האיש, שרץ לעברם עם הסכין בידו וניסה לדקור אותם. בתגובה ירו בו השוטרים והרגו אותו. כלי התקשורת בצרפת מדווחים כי החשוד בהצתת בית הכנסת הוא מהגר אלג'יראי בן 29, המתגורר בעיר רואן.

על פי הדיווחים הוא הגיש לאחרונה ערעור על החלטה לגרש אותו מצרפת לאחר שאישור שהיה שלו פג. ראש עיריית רואן, ניקולא מאייר-רוסיניול, אמר בתגובה להצתת בית הכנסת כי "ההתקפה על בית הכנסת לא השפיעה רק על הקהילה היהודית, אלא העיר כולה מוכה ומבולבלת".

כתוצאה מההצתה נגרם נזק משמעותי לקירות והרהיטים בתוך בית הכנסת, אולם לדברי הרב שמואל לובצקי מהעיר רואן "ספרי התורה וספרי הקודש לא נפגעו". התובע בעיר רואן, פרדריק טייליט, אמר כי "השוטר ירה חמש פעמים ופגע בחשוד בארבעה כדורים. כרגע מתנהלות שתי חקירות, אחת בנוגע להצתת מקום תפילה, והשנייה על שימוש בנשק משטרתי מחוץ לבניין בית הכנסת. צילומי וידאו מצביעים על כך שהשוטר השתמש באקדחו בהתאם לתנאים המותרים".

שר הפנים הצרפתי, ז'רלד דרמנין, ביקר בבית הכנסת ושיבח את השוטרים על תגובתם המהירה. "אני רוצה להדגיש, בערב השבת הזה, שבמשרד הפנים אנחנו נחושים מאוד להגן על כל הקהילה היהודית של צרפת, ושעליהם לקיים את דתם ללא חשש", אמר דרמנין.