השר איתמר בן גביר
השר איתמר בן גבירצילום: חיים גולדברג, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב לנאומו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ ותקף את התנהלותו.

בחשבון הטוויטר שלו כתב השר בן גביר, "בני גנץ הוא מנהיג קטן ומאחז עיניים גדול, שמהרגע הראשון להצטרפותו לממשלה, עסק בעיקר בניסיונות לפירוקה. נסיעותיו לשיחות בוושינגטון נגד עמדת רה"מ (ושבעקבות השיחות הפך הממשל לעוין) היו רק חלק קטן מחתרנותו".

"האיש שאירח את אבו מאזן בביתו, הכניס פועלים מעזה, הוביל את הסכם הכניעה בגז מול לבנון, הסיר חסמי ביטחון חיוניים ביו"ש, וסיכן את חיילי גולני 'מדאגה לפלסטינים', הוא האחרון שיכול להציע אלטרנטיבות בטחוניות", אמר.

"מי שהציע לחרדים הסכמות על חוק גיוס תמורת פירוק הממשלה וכעת מלהג סיסמאות על אחריות, הוא צבוע ושקרן. הגיע הזמן לפרק את קבינט הקונספציה, ולשנות מדיניות לנחושה, עוצמתית ומכריעה".

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי הגיב "אין גבול לצביעות. חודשים ארוכים אנחנו סופגים את הגישה המתרפסת של גנץ וחבריו, את החתירה שמאלה בכל הכח, ואת העובדה שקבינט המלחמה שהוקם בשביל האחדות - הפך כבר מזמן לממשלת שמאל ולאמצעי להחלשת ראש הממשלה וממשלת הימין הנבחרת".

"גנץ מאיים לפרוש עד ה-8.6 אם לא ניכנע לדרישותיו ובעצם להפסד במלחמה - אני מציע שהתאריך יוקדם כבר למחר. אל תשבו סביב שולחן הממשלה ביום שני במליאת הכנסת אם כל מטרתכם היא להקים ממשלה תומכת טרור על גבם של לוחמינו".