סמוטריץ' וגנץ
סמוטריץ' וגנץצילום: יונתן זינדל, חיים גולדברג, פלאש 90

סיעת הציונות הדתית תתכנס הבוקר (ראשון) לישיבה מיוחדת בצפון בעקבות התגברות הירי מלבנון לעבר היישובים בגליל ובגולן.

בשעה 12:00 ימסור יו"ר הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ הצהרה מיוחדת בעקבות האולטימטום של בני גנץ והמלחמה בצפון מול חיזבאללה.

אמש, בתגובה ראשונה לגנץ כתב סמוטריץ' בחשבון ה-X שלו: "בני, הדשדוש במלחמה הוא בגללך ובגלל חבריך לקבינט הקונספציה שגם אחרי ה7.10 ממשיכים לדחוף לעצירת המלחמה ולהקמת מדינה פלסטינית בלחץ אמריקאי".

"מדינת ישראל תנצח עם גנץ ובלעדיו בזכות הלוחמים הגיבורים ועם ישראל. אני קורא לרוה"מ לקבל הכרעה אסטרטגית על שליטה ישראלית מלאה בעזה והחלטה שמכאן והלאה לא עוצרים את כוחותינו ברפיח, במרכז ובצפון הרצועה עד השגת כל מטרות המלחמה: השמדת חמאס, השבת החטופים והסרת האיום, גם בדרום וגם בצפון מול חיזבאללה", הוסיף שר האוצר.

גנץ טען בהצהרה שנשא כי "בעוד שבמנהרות האפלות של עזה החטופות והחטופים עוברים ייסורי שאול – יש מי שעוסקים בהבלים. בעוד שעם ישראל מתעלה על עצמו – חלק מהפוליטיקאים חושבים על עצמם. אל תוך קודש הקודשים של בטחון ישראל החלו לחדור שיקולים אישיים ופוליטיים".

עד ה-8/6: גנץ הציב אולטימטום לראש הממשלהדוברות

הוא הציב אולטימטום לראש הממשלה עד ה-8.6 לגבש תוכנית אסטרטגית למלחמה. "אני מכיר אותך שנים ארוכות כמנהיג ופטריוט ישראלי: אתה יודע היטב מה צריך לעשות. נתניהו של לפני עשור היה עושה את הדבר הנכון. האם אתה מסוגל לעשות את המעשה הנכון והפטריוטי גם היום? עם ישראל מתבונן בך. עליך לבחור בין ציונות לבין ציניות, בין אחדות לבין פלגנות, בין אחריות לבין הפקרות – ובין ניצחון לבין אסון. אם תעדיף את הלאומי על האישי ותבחר ללכת בדרכם של הרצל, בן גוריון, בגין ורבין - תמצא בנו שותפים למאבק. אבל אם תבחר ללכת בדרכם של קנאים ותוביל את האומה כולה אל התהום – ניאלץ לפרוש מהממשלה. נפנה לעם ונקים ממשלה אשר תזכה לאמון העם. נכונן ממשלה מבוססת על אחדות רחבה, שתביא לתיקון וניצחון אמיתי".