רס"ן גל שבת ז"ל
רס"ן גל שבת ז"לצילום: דובר צה"ל

רס"ן גל שבת בן 24 מקציר, מ"פ חץ בגדוד 202, חטיבת הצנחנים (35), נפטר מפצעיו לאחר שנפצע באורח קשה בהיתקלות ביום רביעי האחרון עם מחבלים בצפון רצועת עזה.

רק לפני כחודש הציע שבת ז"ל נישואין לחברתו רוני על כדור פורח והיא השיבה בחיוב. היום נאלצה להיפרד ממנו. "לי ולגל יש סיפור מהאגדות, כמו שגל תמיד אמר הכרנו 'כמו פעם' באוטובוס, בדרך לבה"ד 1. התקופה הייתה תקופת קורונה, ושנינו חזרנו מהבית ביום שלישי באופן מאוד חריג. הרבה צירופי מקרים קרו בדרך, אבל בסוף שנינו עלינו על האוטובוס המיועד".

"גל עלה לאוטובוס והדבר הראשון שהבחנתי בו הן העיניים הטובות שלו מעל למסכה שחבש. כמה דקות אחרי שגל עלה לאוטובוס הוא פזל אליי מספר פעמים ולבסוף ביקש לשבת לידי. דיברנו כל הנסיעה מבאר שבע למצפה רמון וגל סיפר שמחכה לו רכב שיוריד אותו לשבוע שטח ברגע שנגיע. בסוף הנסיעה ראינו את הרכב שחיכה לגל, אך הוא בחר ללוות אותי עד למגורים. לא החלפנו פרטים, אבל מאוחר יותר השגתי את השם שלו דרך הש.ג ושלחתי לו הודעה. משם כל לילה שיחות נפש עד הבוקר ומשם היסטוריה. לגמרי אהבה ממבט ראשון, שגם היה אמור להיות שיר החופה שלנו שתוכננה לפברואר 2025. החיילים הבודדים של גל קוראים לו 'אבא שבת' לא סתם, הוא אבא ואמא שלהם לכל דבר, מחבק אותם כשהם צריכים, מדרבן אותם כשהם צריכים", הוסיפה.

היא המשיכה וסיפרה: "אני לא אשכח בחיים שבכל סוף שבוע כשהחיילים שלו היו יוצאים, הוא היה עושה להם סבב שיחות כדי לוודא שיש לכל אחד איפה לישון. השאיפות של גל היו להיות איש משפחה מסור, לגור ליד הים, שלושה ילדים וכלב, ללמוד הנדסת בניין באוניברסיטת אריאל, לטוס עם אבא שלו להודו לטיול אופנועים ולעסוק בנדל"ן".

הבוקר (ראשון) נמסר כי שני לוחמי סיירת גבעתי סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין, בן 20 מאילת, וסמ"ר נועם בטאן, בן 20 ממושב יד רמב"ם - נהרגו בשבת מפיצוץ מטען בפיר, מזרחית לרפיח. באותה תקרית נפצעו קשה גם קצין ושני לוחמים מסיירת גבעתי. בנוסף, לוחם מילואים מגדוד הגישור 5832 של חיל ההנדסה נפצע קשה מירי טיל נ"ט על D9.

בשבוע שעבר נפלו חמישה לוחמי צה"ל: סרן רועי בית יעקב, בן 22, מהישוב עלי; סמ"ר גילעד אריה בוים, בן 22, מקרני שומרון; סמל דניאל חמו, בן 20, מטבריה; סמל אילן כהן (חייל בודד שעלה מארגנטינה) בן 20, מכרמיאל וסמ"ר בצלאל דוד שעשוע, בן 21, מתל אביב.

ביום שישי נפל סמל בן אבישי בן 20, מנהריה, חייל בפלוגת התקשוב של חטיבת הצנחנים. מתחילת המלחמה נהרגו 630 חללי צה"ל, בהם 282 שנפלו מתחילת התמרון ברצועת עזה.