תיעוד סיכול הפיגועדוברות המשטרה

המשטרה הגישה הצהרת תובע נגד מחבלת שניסתה לדקור שוטרים לפני כשבועיים בעיר העתיקה בירושלים.

השוטרים שפעלו באזור העיר העתיקה באחד משערי הכניסה להר הבית, הבחינו בצעירה שעוררה את חשדם לנוכח התנהגותה המחשידה, כשידה נמצאת מתחת לכיסוי ראשה. בשל כך, השוטרים החלו לבדוק אותה ולתשאל אותה, כשכל העת היא סירבה להוציא את ידה מתחת לכיסוי הראש, והחשד כלפיה התחזק.

בשלב מסוים במהלך הבידוק, היא שלפה סכין ואחזה בה בידה. שוטרי מרחב דוד ולוחמי מג"ב ביצעו נוהל מעצר חשוד, שלפו נשקים לעברה ודרכו אותם. לאחר מספר שניות הם השתלטו עליה בכוח כשהשליכה את הסכין מידה, והיא נעצרה.

מחקירת המחבלת עלה כי התכוונה לרצוח שוטרים, אולם תגובתם המיידית גרמה לה להסס ומנעה את פיגוע הדקירה. עפ"י החשד, את מעשה הטרור שסוכל היא רצתה לבצע בעקבות הסתה ותכנים שאליהם נחשפה ברשתות החברתיות.

בנוסף בבדיקת חשבונותיה של המחבלת ברשתות החברתיות חשפו חוקרי המשטרה תכנים ופרסומים שהעלתה בעצמה, המעלים חשד להסתה ותמיכה בטרור. בהתאם נחקרה המחבלת במשטרה בחשד לניסיון ביצוע מעשה טרור, וגם בחשד להסתה והזדהות עם טרור.

במהלך החקירה, מעצרה של המחבלת הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בירושלים. היום עם סיום החקירה במרחב דוד, הוגשה נגדה הצהרת תובע בבימ"ש ומעצרה הוארך בארבעה ימים נוספים. בימים הקרובים צפויה הפרקליטות להגיש נגדה כתב אישום.